Odunpazarı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan şu ifadeleri kullandı;

“Odunpazarı Belediyesi 2024 yılında 600 milyon TL borçlanma yapacak. Eğer bu borçlanma yapılırsa belediye tarihinin en büyük borçlanma rakamına ulaşılmış olunacak. Kentsel Dönüşüm ve depreme hazırlık konusunda da 1 lira ayrılmamış. Eskişehir’e depreme hazırlamamız lazım. 2024 yılında Odunpazarı ilçesinin depreme hazırlayacak hiçbir yatırım yapılmayacak. Bütçede 11 milyon TL sermaye geliri tahmin ediliyor. Bu belediyeye ait yerlerin satılması veya kiralanması demek. 61 milyon 500 TL bu sene gelir elde etmişsiniz. Demek ki belediyenin elinde satacak bir şey kalmamış. Harçlarda yüzde yüz artış gözüküyor. Bu revize edilebilir bir artış da olabilir.

En az zam yapılacak alanlar ise sanat, kültürel ve nikah alanları. Orada bile yüzde 50’lik zamlar var. 1 milyar 700 milyon TL’yi böyle bir bulacaksınız. Asfalt parası alınmasın dedikçe siz almaya devam ediyorsunuz. Kilit taşı tarifesi zamlanmış. Önümüzdeki yıl CHP’li belediyelere 31 milyon TL’lik kilit taşı hibesi yapılacak. Asfalt parası geliri ise sadece 10 milyon TL. Neden bu parayı halkımızdan alarak polemiklere neden oluyorsunuz. Bu konuyu Odunpazarı halkının takdirine bırakıyoruz.

731 milyon TL gelire ulaşan Odunpazarı Belediyesi’nin 435 milyonu devletten gelmiş. Kanuni hakkınızdır. 2023 yılı yatırımsız kapatılacak gibi gözüküyor. Bütçe açığı verme konusunda bazı açıkları kapatmanız gerekiyor. İnşallah korktuğumuz başımıza gelmez ve Odunpazarı Belediyesi 2023 yılını bütçe açığı ile kapatmaz.”