Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var! Eskişehir’in konuştuğu deve kuşu konusunda yeni gelişmeler var!

Odunpazarı ilçesi 71 Evler Mahallesi Candalen Sokak'ta yer alan parkta iddialara göre aydınlatma sistemi bulunmuyor, çocuk oyun alanı yok, çimler bakımsız ve çevre düzenlemesini de yapılmıyor. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan 71 Evler Mahalle Muhtarı Veysel Gaznepoğlu, yıllardır yetkililerin parkla yeterince ilgilenmediğini iddia etti. Kimliği belirsiz kişilerin parkı barınak haline getirdiğini kaydeden Muhtar Gazneoğlu, şunları söyledi:  

“İŞ YOĞUNLUKLARINDAN DOLAYI BAKAMIYORLARMIŞ” 

“Yapımı yarım kalan parkı kimliği belirsiz vatandaşlar barınak haline getirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğünü aradım, iş yoğunluğundan dolayı buraya bakamıyorlarmış. Bayağı bahane ürettiler, bana pek inandırıcı gelmedi. 4 yıldır önce çalışma yapılmaya başlandı, ancak hala burası öyle bekliyor. Ben muhtar oldum olalı orada çalışma oluyor. Oradaki çalışmalar neredeyse 5 yıldır öyle. Orası kötü insanlara barınak haline geldi. Aydınlatma ışığı olsa orada insanlar oturur, vakit geçirir. Bu konunun takipçisi olacağım” diye konuştu.

“SADECE ALKOL İÇENLERE YARADI”  

İsmini vermek istemeyen bir mahalle sakini, durumdan rahatsızlık duyduklarını ifade ederek ”Bu mahalleye taşınalı 3 yıl oluyor. Ben taşındığımda bu parkın yapımı yeni başlamıştı. Biz mahalleli olarak bir yılda tamamlanır düşünesinde iken parkın yapımı her ne olduysa yarım bırakıldı. Çocuklarımızın oyun alanı yok, ailelerin oturacak yeri yok. Akşam serinliğinde oturmak istiyoruz, ancak aydınlatması yapılmamış. Çimenlerin bakımı yapılmamış, parkın bahçelerine bakım yapılmıyor. Artık otlar boyumuzu geçiyor. Bu parkı sadece alkol içenlere yaradı diyebilirim. Çünkü aydınlatma sistemi olmadığı için karanlık olduğundan burayı rahat içki içebilecekleri bir yer görüyorlar. Böyle bir parkta insanlar nasıl oturur? Yetkililere çağrıda bulunuyor ve 'Gelin yarım bıraktığınız işi tamamlayın' diyoruz“ dedi.

Mahallede yaşayan vatandaşlardan Ayşe Koç ise, “Biz buraya yeni taşındık. Yapılanın park olduğunu bilmiyordum. Çünkü yapılanın parka benzer bir yanı yok. Park denildiğinde, insanların dinlendiği, sıcaktan korunmak için serin bir alan, çocuklar için oyun alanı yani eğlence alanı diye akla gelir. Ancak burada yapılan bir park olamaz. Park niteliği taşımıyor. Park dediğiniz çocuk alanın olduğu, sosyal etkileşimin olduğu yerdir. İnsanlar buraya aileleri ile gelecek ama ailelerinin oturacak zaman geçireceği bir alan yok, çevrede başka parkta yok” ifadelerini kullandı.