Odunpazarı Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan tarafından Kazım Kurt’a, “Geçen ay bir basın mensubu arkadaşımız ilgimizi çeken bir konuyu gündeme taşıdı. Odunpazarı Belediyesine ait bir otelin istimlak edilme nedenlerine aykırı olarak işletildiği ve belediyenin bu konu ile ilgili olarak bir tazminat ödeyeceği ifade edildi” sorusu yöneltildi.

Kazım Kurt da yanıt olarak şu ifadeleri kullandı;

“Roof Garden Otel meselesi şu şekilde. Bu otel bizden önceki dönemde yapılmış. Vatandaştan belediyemize belediye hizmet alanı olarak kullanılması kaydı ile bedelsiz olarak geçmiş. Roof Garden Otel aslında yurt olarak yapılmış. İnşaatı bu şekilde başlamış. Sonra siz daha çok para kazanırız düşüncesiyle otel yapıp kiraya vermişsiniz. Bu kiralama süresi dolunca biz de yeniden otel olarak kiraya verdik. Bu dava çok eski bir tarihte açılmış ve Odunpazarı Belediyesi lehine sonuçlanmış. Yargıtaya ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gitmiş. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de 3-5 ay önce hak ihlali vardır diye bir karar vermiş. Vatandaş yeni davalar açacak. Yargılamanın yenilenmesini mi ister, tazminat mı ister, biz kamulaştırmak zorunda mı kalacağız bunu zaman gösterecek. Biz orada kamu hizmetini zaten alıyoruz. Otelin işletmecisi Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezinin aylık kira ücretini ödüyor. Dolayısıyla oradan elde edilecek rantın kamuya işletilmesi olayını zaten gerçekleştiriyoruz. Mahkemede bunların değerlendirileceğini düşünüyoruz.” 

Murat Özcan da yanıt olarak, "Madem size göre bu kentte bir yurt sorunu var. O zaman binayı yeniden öğrenci yurduna çevirseydiniz" ifadelerini kullandı.