İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural Eskişehir'de düzenlenen basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;

"Eskişehir’i çok seviyorum. Eskişehirli temiz kalpli insanlarla bir arada bulunmaktan dolayı memnuniyet duydum. Eskişehir – Ankara Hızlı Tren projesini zamanında biz başlatmıştık. İhalesini biz yapmıştık. Daha sonra başkaları üstlendi. Bizleri görmezden geldiler. Eskişehir’de hızlı trenin yerin altına alınması konusunu da biz sağlamıştık. Eskişehir’in ilçelerine giden yolları ölüm yolları olarak ifade ediliyor. Yine ölümlü bir kaza olmuş. Eskişehir önemli bir sanayi kenti ancak demiryolu ile liman bağlantısı yok. Eskişehir önemli bir kent ancak bulunduğu konuma rağmen yeterince yatırım almıyor.

Eskişehir’in ilçeleri kaderine terk edilmiş durumda. İlçe nüfusları sürekli azalıyor. Melih Aydın bu konuda seçildikten sonra çalışmalar yapacaktır. İlçelere de yatırım yaparak Eskişehir’i topyekün kalkındıracaktır.

Eskişehir’deki havalimanını durumu belli. Zafer Havalimanı için kurban edildi. Eskişehirliler bu durumların farkında. Eskişehirlilerin oylarını alanlar bu kente hizmet getirmeli. İYİ Parti güçlü bir alternatiftir. Açıkçası Eskişehirliler hizmet görmeyi hak ediyor.

Eskişehir’in gerçeklerine göre siyaset yapılmalı. Eskişehirlilerin oyunu alıp kendi siyasi çıkarları için kullananlara da bu kentin insanları hak ettikleri yanıtı vereceklerdir. Eskişehir halkı mutlaka sandıkta bir yanıt verecektir. İYİ Parti olarak rahatsızlık vermeye devam edeceğiz. İYİ Parti güçlü bir şekilde siyaset yapmaya devam edecektir. İYİ Parti’ye karşı kurulan kumpaslar başarısız olmaya mahkumdur. Büyük bir inanç ve büyük kadrolar ile çalışmaya devam edeceğiz. İYİ Parti toplumun gerçeklerini haykırmaya devam edecektir. İYİ Parti değişimin tek adresidir. Bunu gerçekleştirecek güce de sahiptir. İYİ Parti’nin siyaseti makam, koltuk siyaseti değildir. İYİ Parti’de kendi koltuğunuz için siyaset yapılmaz.”