Fiyatlar hakkında bilgi veren Mehmet Serin, “Fiyatlarımız ilkokullar için genelde 750 liradan başlıyor. Ortaokullar için 850 lira, liseler için de 950 liradan başlıyor. Geçen sene 500 lira olan ürün 750 lira oldu. Yani yüzde 50’ye yakın bir fark gelmiş oldu” şeklinde konuştu.

CHP'li Semra Dinçer Eskişehir'de konuştu; "Kemal Kılıçdaroğlu 25 buçuk milyon insanın umudu oldu" CHP'li Semra Dinçer Eskişehir'de konuştu; "Kemal Kılıçdaroğlu 25 buçuk milyon insanın umudu oldu"

Okul kıyafeti satışı yapan mağazanın işletmecisi Nuri Dağlıkoca da, yaklaşık 6 aydır bu günler için hazırlandıklarını söyleyerek, “Öğrencilerimiz gelmeye başladı. Pazartesi günü 1. sınıflar başlıyor. Herkes için hayırlı olsun. Ürünleri güzel güzel ürettik. Kumaşlarımız kaliteli, fiyatlarımız uygun. Şu anda eksik bir ürünümüz yok. Son 15 gündür epey bir yoğunluk var. Bu hafta yoğunluğumuz zirveye ulaştı. Gelenlerin geneli ilkokul 1. sınıfları giydiriyoruz. Haftaya da liseler, ortaokullar gelmeye başlar” diye konuştu.

Müşterilere hep uyarılarda bulunduğunu ifade eden Dağlıkoca, “Bizim ürünlerimiz bakanlık tarafından denetleniyor. Yani bizim kafamıza göre bir ürün yapma şeklimiz olmuyor. Bunun yanı sıra korsan, merdiven altı üretici firmalar da var. Ellerinden geldikçe ürünlere dokunsunlar, baksınlar. Ürünleri tanıyarak, bilerek, araştırıp alsınlar” ifadelerini kullandı.

Çocuklarına okul forması almaya gelen Murat Atik, “Çocuklar için alışveriş yapıyoruz. Okul heyecanı var çocuklarda. O heyecanı paylaşmaya çalışıyoruz. Eşofman ve okul kıyafetlerini almaya geldik. Çocukların okulları değişti. Yeni okullarının heyecanı var, heyecanlarını paylaşmaya geldik” dedi.

Kadir Dedemevi de çocukların kıyafetlerinde küçülmeler olduğunu ve yenisini almaya geldiklerini belirterek, “Çocukların kıyafetlerinde küçülmeler oldu. Onları yenilemeye geldik. Çocuklar hızlı büyüdükleri için kıyafetlerini değiştirmeye geldik. Erkenden gelelim dedik. Piyasa araştırması yaptık, 3-4 yeri gezdik. En sonunda bütçemize uygun olan yere geldik” şeklinde konuştu.

Aileleri ile birlikte okul kıyafetlerini almaya gelen çocuklar da, çok mutlu olduklarını ve okullar açılacağı için heyecanlandıklarını belirtti.