Türkiye'de bu işi yapan sadece tek bir kadın var! Türkiye'de bu işi yapan sadece tek bir kadın var!

İzmir'in Menderes ilçesinde orman yangınına müdahale eden helikopterin su aldığı esnada Tahtalı Barajı'na düşmesinin ardından 3 mürettebatı arama kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartları nedeniyle ara verilirken, mürettebat Mehmet Akif Tutuk’un babası olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

İzmir’in Menderes ilçesinde dün saat 14.00 sıralarında çıkan orman yangınına müdahale etmek için gece saatlerinde çalışmalarına devam eden 3 gece görüşlü helikopterlerden birisinin su aldığı esnada Tahtalı Barajı’na düşmesinin ardından arama kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Çalışmalarda 17 saat geride kalırken, olumsuz hava şartları nedeniyle su altı ve üstünde oluşan akıntının görüş mesafesini düşürmesi sebebiyle çalışmalara ara verildiği ve yarın saat 09.00 itibarıyla çalışmaların kaldığı yerden devam edeceği açıklanmıştı.

Çalışmalara ara verilmesinden kısa bir süre sonra haber alınamayan 3 mürettebattan Mehmet Akif Tutuk’un babası Ahmet Tutuk olay yerine gelerek, yetkililerden bildi aldı. Baba Tutuk, daha sonra bölgeden ayrıldı.