Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı Eskisehirhaber.com'un misafiri oldu ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Osman Mandacı açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Meral Akşener: "Benim için Silivri soğuk değil buyurun Recep Bey" Meral Akşener: "Benim için Silivri soğuk değil buyurun Recep Bey"

“Altılı masanın ülkenin sorunları çözeceği konusunda kaygılıyız. Çözemeyeceklerini düşünüyoruz. İstanbul, Ankara, Eskişehir gibi belediyeleri yönetiyorlar ama hep faiz ödeyerek kredi kullanıyorlar. Yeniden Refah İktidarında faiz sistemine engel olacağız. Biz belediyelerin denk bütçe yapması gereğini savunuyoruz. Eskişehir’de suya gelen zamları biliyorsunuz. Denk bütçe yapamadığın için faizli krediye sarılıyorsun. 5 bin 500 lira emekli maaşı olmuş. 8 bin 500 lira asgari ücretle insanla geçinemiyorlar. Artık yumurtayı daha dikkatli kullanıyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market ve zincir market fiyatları arasında fark yok. Üretim maliyetlerini düşürmek lazım. Zincir marketler de, Türkiye Tarım Kredi Kooperatif Market de ucuza ürün satmalı. Enflasyona çözüm bulmak şart. Suçu satıcılara atmak çözüm değil. Yeniden Refah Partisi iktidarında ata tohumuna döneceğiz. Süt fiyatları akıl almaz boyutlara ulaştı. 4 liralık süt 20 liraya yaklaştı. Tarım ve hayvancılıkta maliyetler düşürülmeli. Hayvancılar hayvanların önüne yem atamaz hale geldi. 20 yılda milletin ağzının tadını kaçırdılar.”