KPSS’de soru krizinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı. Soru sızıntıları ile ilgili inceleme devam ederken Devlet Denetleme Kurulu (DDK), olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Milyonlarca sınava giren kişi sınavın iptal edilmesi yönünde sosyal medyadan paylaşım yaptı.

2022 Avrupa Patent Başvuru Şampiyonları listesinde Anadolu Üniversitesi de var 2022 Avrupa Patent Başvuru Şampiyonları listesinde Anadolu Üniversitesi de var

ÖSYM BAŞKANLIĞINA BAYRAM ALİ ERSOY GETİRİLDİ
Ekiplerin incelemesi devam ederken ÖSYM’nin yeni başkanı ise belli oldu. Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ÖSYM Başkanlığına getirildi. Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan karar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’inci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

ALİ BAYRAM ERSOY KİMDİR?
Ali Bayram Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996'da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.