Eskişehir Polisi Hızlı Müdahaleyle Motosiklet Hırsızlığını Çözdü Eskişehir Polisi Hızlı Müdahaleyle Motosiklet Hırsızlığını Çözdü

Uzmanlar otomatik vitesli araçların yanlış kullanımının ciddi maliyetlere yol açabileceği konusunda sürücüleri uyardı. Özellikle kırmızı ışıkta bekleme sırasında vites değiştirme ve park ederken aracın yükünü şanzımana bindirme gibi hatalar, büyük deformasyon riski taşıyor. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Genel Koordinatörü Alperen Temizyürek, otomatik vitesli araç kullananlara önemli uyarılarda bulunuyor.

Otomotik Vites

Alperen Temizyürek, eksik bakım ve kullanıcı hatalarının otomatik şanzımanlı araçlarda yüksek maliyetli arızalara neden olabileceğini vurguluyor. Bu da, manuel araçlara göre bakım ve onarım maliyetlerinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.Özellikle şanzıman değişikliklerinin maliyetlerinin 100 bin liraya kadar çıkabileceğini belirten Alperen Temizyürek, sürücülerin otomatik şanzımanlı araçları doğru kullanmaları ve düzenli bakımlarını yapmaları gerektiğini vurguluyor.