Fatih Altaylı CHP'yi eleştirdi: "Saksıyı aday gösterseydiniz o da yüzde 48 alırdı" Fatih Altaylı CHP'yi eleştirdi: "Saksıyı aday gösterseydiniz o da yüzde 48 alırdı"

Yemin törenine Vali Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Kahraman ve özel gençlerin aileleri katılırken komutanlık emrinde askerlik görevlerini yerine getiren yüzlerce Mehmetçik de özel gençleri yalnız bırakmadı.
Vali Baruş’un alanda bulunanları selamlamasıyla başlayan tören temsili askerlik uygulamasını yerine getiren özel gençlerin Türk bayrağı ve silaha ellerini koyup askerlik yemini etmesiyle devam etti. Yemin edilmesinin ardından 2 özel genç tarafından yaş kütüğüne plaket çakıldı.
Törende dönem arkadaşları adına bir konuşma yapan Piyade Er Osman Şahin, “Her Türk gencinin yaşadığı bu heyecanı bizlere yaşattığınız için teşekkür ediyoruz” diyerek vatanın bölünmez bütünlüğü için terörle mücadelenin önemine değindi.
Konuşmanın ardından Vali Baruş, özel gençler ve ailelerle birlikte fotoğraf çektirerek özel askerlere terhis belgelerini verdi.
Tören, özel gençler ve ailelerle birlikte yenen öğle yemeği ile sona erdi.