Önceki dönemde görev yapan 314 milletvekili, 14 Mayıs seçimlerinde ya aday gösterilmedi ya da seçilemedi. Vekillikleri sona eren 314 eski vekil Nisan-Mayıs-Haziran ayları için toplam 70 milyon TL ödendi. Mayıs ayının yarısı ve Haziran aylarında vekil olmadıkları halde fazladan ücret alan 314 vekilden sadece 4'ü “Biz bu parayı hak etmedik” diyerek parayı iade etti. 3 aylık maaş olarak 223 bin 500'er lira maaş alan 310 milletvekilinden ise ses çıkmadı. Vekillik yapmadan aldıkları 149 bin lirayı kabul ettiler.

2 aylık maaşı iade eden Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal “İki aya yakın fazladan ücret ödendi. Hak etmediğim bir parayı alamazdım, iade ettim” dedi. Uysal'ın yanı sıra BBP lideri Mustafa Destici, İYİ Parti eski Bursa milletvekilive Kamil Erozan AKP eski Balıkesir milletvekili Adil Çelik de iki aylık maaşlarını TBMM muhasebesine iade etti.

Eskişehir'de flaş denetim; 1 saat içerisinde yüzlerce insan sorgulandı! Eskişehir'de flaş denetim; 1 saat içerisinde yüzlerce insan sorgulandı!

Eskişehir'den daha önce milletvekili olan ancak yeniden aday gösterilmeyen Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay, Metin Nurullah Sazak ve Arslan Kabukcuoğlu'nun parayı iade etmediği öğrenildi.