Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde görev yapan Türk askeri Piyade Uzman Çavuş Ali Demir açılan taciz ateşi sonucunda yaralanmıştı. Ali Demir kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.


Milli Savunma Bakanlığı tarafından konu ile ilgili olarak şu yazılı açıklama yapıldı;

 "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 24 Ağustos 2023 tarihinde bir üs bölgesinden yol emniyetine çıkan unsurlara bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Ali Demir ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz"


Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler şehit olan askerimiz ile ilgili olarak kişisel sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

Sağlık emekçileri eylem yaptı; Mücadelemizden vazgeçmiyoruz! Sağlık emekçileri eylem yaptı; Mücadelemizden vazgeçmiyoruz!

"Kahraman silah arkadaşımız, 24 Ağustos 2023 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim"