Çocuklar müjde! Rafadan Tayfa ekibi Kayseri’de

Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ömer Faruk Özyurt, çok sevilen Rafadan Tayfa ekibinin, obeziteyle mücadele kapsamında yapılan müzikal etkinlikle, Kayseri’deki çocuklarla buluşacağını söyledi.Sağlık Bakanlığı ve TRT Çocuk ortaklığında...

SAĞLIK 25.09.2017, 09:47
Çocuklar müjde! Rafadan Tayfa ekibi Kayseri’de

Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Ömer Faruk Özyurt, çok sevilen Rafadan Tayfa ekibinin, obeziteyle mücadele kapsamında yapılan müzikal etkinlikle, Kayseri’deki çocuklarla buluşacağını söyledi.

Sağlık Bakanlığı ve TRT Çocuk ortaklığında hazırlanan ‘Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa’ etkinliğinin 26-27 Eylül tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirileceğini belirten Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ömer Faruk Özyurt, müzikal biçimindeki etkinlik kapsamında çocuklarda obezite ile mücadele farkındalığının oluşturulmasını amaçladıklarını dile getirdi. Kayseripark AVM’de 19.00-21.00 saatleri arasında düzenlenecek olan etkinliğe dair bilgi veren Dr. Ömer Faruk Özyurt, “Etkinlikteki amaç, çocuklarımıza obeziteyle mücadele konusunda farkındalık kazandırılması. Hedef grup 6-12 yaş arası çocuklar. Çocuklarımızın bu yaşlarda obezite ile mücadele bilincini kazanması önemli. Umuyoruz ki, çocuklara kendilerinin anlayacağı dilde müzikal sunumu biçiminde obezite ile mücadele ve bu konuda neler yapmaları gerektiğine dair bilinç kazandırabiliriz. Tüm aileleri çocukları ile birlikte etkinliğimize bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@