Ünlü rapçi Sagopa Kajmer'in annesi Serpil Özyavuz, akciğer kanserine yenik düşerek yaşamını yitirdi. Sagopa Kajmer adıyla tanınan ünlü rapçi Yunus Özyavuz'un acı günü...

Ünlü rapçinin annesi Serpil Özyavuz'un tedavisi, iki gündür yoğun bakımda devam ediyordu.

Anne Özyavuz'dan sevenlerini üzen haber geldi.

Anne acısıyla sarsıldı

10 yıllık evliydi! Güldür Güldür Show'un yıldızı Rüştü Onur Atilla'dan şok açıklama... 10 yıllık evliydi! Güldür Güldür Show'un yıldızı Rüştü Onur Atilla'dan şok açıklama...

Serpil Özyavuz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ünlü şarkıcının annesi Özyavuz, akciğer kanserine yenik düşerek vefat etti.

Özyavuz'un cenazesi Samsun'da toprağa verilecek.

Sagopa Kajmer kimdir?

Gerçek adı Yunus Özyavuz olan Sagopa Kajmer, 17 Ağustos 1978'de Samsun'da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı. Samsun'da yerel bir radyoda DJ'lik yaparak işe başladı.

Daha sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a geldi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirerek mezun oldu. 1998’de Kuvvetmira adlı rap grubunu kurdu ve grupta Silahsız Kuvvet adıyla yer aldı.

Türk rap sanatçılarının 1999 yılında çıkardığı rap albümü olan Yeraltı Operasyonu'nda yer aldı. Başta Silahsız Kuvvet mahlasını kullanan sanatçı, sonraları Sagopa Kajmer ismini kullanmaya başladı ve Sagopa Kajmer isimli bir albüm çıkardı. Çok sayıda albüm yaptı.

Bu albümden sonra On Kurşun'u, 2004'te de Bir Pesimistin Gözyaşları'nı piyasaya sürdü. G.O.R.A. filminin müziklerini yaptı. 2005'te Romantizma albümünü çıkardı. 11 Ağustos 2005'te kendi plak şirketi Melankolia Müzik'i kurdu. 27 Haziran 2006'da Melankolia Müzik etiketiyle Kafile isimli bir derleme albüm yayınladı.

1 Ağustos 2006'da Esen Güler (Kolera) ile evlendi. 2007'de Kolera ile İkimizi Anlatan Bir Şey isimli bir düet albümü yayınladı. 2008'de Kötü İnsanları Tanıma Senesi adlı bir solo albümü, 2009'da Şarkı Koleksiyoncusu, 2010'da Kolera ile 2. düet albümü olan Bendeki Sen'i, 2011'de Saydam Odalar'ı, 2013'te Kalp Hastası, 2017'de Ahmak Islatan albümünü, 2019'da Sarkastik EP albümünü yayınladı.

12 Haziran 2020'de ise rapçi Patron ile "Siyah" teklisini yayınladı. 17 Temmuz 2020'de Faruk Sabancı ile "Bu Sen Değilsin" teklisini yayınladı. Ayrıca 17 Ağustos 2020 doğum gününde kuzeni Gökhan Özyavuz ile 5 parçadan oluşan Yunus EP albümünü yayınladı.