Ergenekon Operasyonu kapsamında tutuklanan ve 41 ay cezaevinde kalan Teğmen Mehmet Çelebi, CHP’den milletvekili olmuş, ardından partisinden istifa ederek Muharram İnce’nin kurduğu Memleket Partisi’ne katılmıştı. İnce’ye anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle Memleket Partisi’nden de ayrılan ve son dönemlerde Cumhur İttifakı’na yakın paylaşımlar yapan Çelebi’nin AK Parti’ye geçeceği iddia ediliyor.

Binali Yıldırım: "2023’e emin adımlarla ilerliyoruz" Binali Yıldırım: "2023’e emin adımlarla ilerliyoruz"

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN TEPKİ

Çelebi’ye yönelik eleştiriler gelirken; komedyen Şahan Gökbakar’da tepki gösterdi. ”İnsanları yalan söyleyerek kandırmak, sahtekarlık dolandırıcılık yapmak her meslek grubunda suçtur” diye yazan Gökbakar, ”Ama nedense siyaset de suç olmuyor. Mesela adam B partisinde, A partisine saydırıyor. Oy veriyorsun, seçiliyor. Sonra sövdüğü A partisine geçip, övgüler diziyor. Ee bu dolandırıcılık” ifadelerini kullandı.

”BİZ DE GELENEK HALİNDE”

Gökbakar ayrıca ”Bu işleri yapan siyasetçilerin, siyasetten men edilmesi lazım. Siyaset yapanlar ülkeyi yönetiyor. Önemli bir meslek yani. Kuralı kaidesi, etik anlayışı vs neden yok? Bu siyaset şekli medeni hiçbir ülkede yapılamaz. Biz de gelenek halinde” diye yazdı.