Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu! Resmi açıklama da geldi; Eskişehir'e çok yakın konumda deprem oldu!

Otobüs işletmecileri para kazanmakta zorlanıyor. Otogar esnafı otobüsleri doldurmakta zorlanıyor. Özellikle akaryakıt masraflarındaki artış bilet fiyatlarının da artmasına neden oluyor. Peki Eskişehir’den diğer illere ulaşım ücretleri ne kadar;

Eskişehir - İstanbul = 400 TL
Eskişehir - Ankara = 150 TL
Eskişehir - İzmir = 450 TL
Eskişehir - Bursa = 150 TL
Eskişehir - Adana = 450 TL
Eskişehir - Mersin = 500 TL
Eskişehir - Antalya = 400 TL
Eskişehir - Fethiye = 800 TL
Eskişehir - Didim = 650 TL
Eskişehir - Marmaris = 820 TL

Konu ile ilgili konuşan bir otogar esnafı geçtiğimiz günlerde, “Yaz sezonuna rağmen Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali boş kaldı. Otobüs bilet fiyatlarındaki yükseliş insanların seyahat etmesine engel oluyor. Otogarda işler yavaş. Yurt dışından gelen insanlar zaten uçakla geldiler. Onlar bile otobüs fiyatlarının yüksek olduğunu söylüyorlar. Otogarda maalesef işler düşük. Giderlerimiz arttığı için biz de bazı ürünlere zam yapmak zorunda kalıyoruz. Şimdi otobüs fiyatları artıyor, insanlar yüksek bilet fiyatları vermek zorunda kalınca da buradaki alışverişini kısıtlıyor. Millet gidecek, tatilini yapacak. Dolayısıyla buradaki alışverişlerini kısıyorlar ve Eskişehir otogarındaki esnafın işi daha çok düşmüş oluyor. Geçen senelerde işler biraz daha iyiydi, bu sene bayağı düşük. İşlerimiz geçen seneye nazaran yüzde 50 oranında düştü” ifadelerini kullanmıştı.