Eskişehir'i ayağa kaldıracak cinayet; Emekli asker dehşet saçtı! Eskişehir'i ayağa kaldıracak cinayet; Emekli asker dehşet saçtı!

Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe konut fiyatları ile alakalı olarak açıklamalarda bulundu;

"Herkesin bildiği üzere bir konut kredisi projesi açıklandı. 2013 yılından sonra yapılmış her 4 konuttan 1 tanesi şu an boş durumda. Fiyatlar çok yüksek ve vatandaşların alım gücü de düşük olduğu için konutlar doğal olarak boş kalıyor. Henüz kredi kampanyası da başlamadı ama konut fiyatları yine uçmaya başladı. Sonuçta konut kampanyası fırsatçılara yaramış oldu. Hiçbir haklı gerekçe ile bu ev fiyatlarındaki artış kabul edilemez.

0,69 faizli kredi başvuruları 16 Ocak 2023 tarihinden sonra başlayacak. Görüyoruz ki fiyatlar kredi dedikodusu duyulur duyulmaz fırlamış durumda. Hani hükümet fırsatçılara geçit vermeyecekti. Hani tüm tedbirler alınmıştı. Bu fiyatlar neden yüzde 15-20 oranında arttı? 3 Ocak Salı günü 700 bin TL olan bir dairenin fiyatı bugün 1 milyon 250 bin liraya yükselmiş durumda. Haziran ayında 0,99 oranlı kredi kampanyası başladığında da konut fiyatları yüzde 30-40 oranında artmıştı. O günlerden hiç mi ders almadınız? Geçen hafta 1 milyon 250 bin lira olan bir ev bugün neden 1 milyon 625 bin lira hiç sorgulamıyor musunuz? Açıklanan her kampanya ile konut fiyatları daha da artıyor. Yapılan bir araştırmaya göre 9 yıl önce yüzde 21 olan kiracı oranı günümüzde yüzde 27’leri geçmiş durumda. Türkiye’de enflasyon düşük bir seviyede uzun süre devam etmedikçe bu konut fiyatları da düzgün bir seviyede devam etmez. Yenilik Partisi olarak 2023 seçimlerinde iktidara gelip, tüm bu sorunları kökten çözmeyi vadediyoruz. TOKİ yolu ile ülke tarihinin en düşük kiracı, en yüksek konut sahibi oranlarının olacağı tabloları hedefliyoruz."