Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe şu yazılı açıklamayı yaptı;

“Resmi açıklama yapıldı. Konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24 Nisan 2023 tarihinden 31 Mayıs 2023 tarihine kadar olan faturalarının tamamı ve 01 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan sonraki faturalarının 25 santimetre küpe kadar olan doğalgaz faturaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bütçesi tarafından karşılanacak. 25 metreküp doğalgazın şu an için 116 lira civarında bir ücrete denk geldiğini de hatırlatmak isteriz. Mayıs ayında kaç evde ısınmak için doğalgaz yakılıyor merak ediyorum. Sadece banyo yaparken veya yemek yapılırken harcanan doğalgazın bir kısmı bedava olacak diye düşünüyorum. 2022 yılında doğalgaza bu ülkede yüzde 164 zam geldi. 25 metreküpün parasını düşersek zam oranı yüzde 148’e geliyor.

Eskişehir'de kadınlar eylem yaptı; "Laiklik düşmanı utanç ittifakı!" Eskişehir'de kadınlar eylem yaptı; "Laiklik düşmanı utanç ittifakı!"

Sokakta görüştüğümüz insanlar bu işe çok müjde gibi bakmıyorlar. Seçim öncesinde doğalgaz bulanlar yakında petrol de bulur demişti bir vatandaş. Sanırım onu da birkaç güne bulurlar. Marifet bedava doğalgazı Mayıs ayında değil, Ocak ayında vermek. Çünkü her sene Ocak ayında ülkemin insanları zamlı tarifeden doğalgaz faturası ödüyor. Türk halkı kışı geçirir ama ödediği faturaları unutmaz. Seçim öncesi bu hamleler halkta çok karşılık bulmuyor. 14 Mayıs’ta halkımız sandıkta kime oy vereceğini çok iyi biliyor. Eskişehir halkı bu oyunlara gelmeyecek kadar konuların farkındadır.”