Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe şu açıklamaları yaptı;

“Bu ülkede muhalefet yok. Ülkede muhalefetsizlik sorunu var. Milletin derdine çare olacak,sorunları çözebilecek ve kendini anlatabilecek insanlar lazım. İktidar meydanı boş bulduğu için istediği gibi KDV oranlarını değiştiriyor, akaryakıt tarifelerine zam yapıyor. İktidar ortada bir risk görmüyor ki.

Ülkede bir hayat pahalılığı var ancak muhalefet kendi kendine bir şeyler yapıyor. İktidarın artık ciddi bir tasarruf politikasına dönmesi lazım. Ülkenin nimetlerini satarak kısa vadeli çözümler üretebilirsiniz. Artık tasarruf yapan ve üreten bir Türkiye görmek istiyoruz.

Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti! Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti!

Yapılan asgari ücret zammının yapılan bu zamların ardından alım gücü düştükçe düşüyor. Dolar 26 lirayı geçmiş, Euro 30 lirayı aşmış. Asgari ücretin açıklandığı gün 486 dolardı ancak şuan 424 dolara kadar düştü. Çalışanlar zamlı maaşını 15 gün sonra almaya başlayacak ama 62 dolar uçtu gitti. Şu kur korumalı mevduat olayı da artık sona ermeli. Dar gelirli insanların vergileri ile zenginlere faiz ödeniyor. Bu düzen artık sona ermeli. Vergiler vatandaşlara hizmet olarak, faturalarda süspansiyon olarak dönmeli. Döviz daha da yükselmesin diye devam ettiriyorlar. Kur Korumalı Mevduat sistemi çıktığında dolar 18 liraydı. Aynı dolar bugünlerde 26 liranın üzerinde. İptal ederseniz 30 lira mı olacak. Buyursun olsun. Halk alıştı zaten.”