AK Parti Eskişehir İl Teşkilatında yeni yönetim kurulu belli oldu AK Parti Eskişehir İl Teşkilatında yeni yönetim kurulu belli oldu

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen ve afet bölgelerinden gelen vatandaşların bir kısmı Sivrihisar’daki KYK yurduna yerleştirildi. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü gerçekleştirdiği ziyarette depremden etkilenen aileler ile sohbet etti, geçmiş olsun dileklerini iletti. Çocuklara çeşitli hediyeler veren Hamid Yüzügüllü onlarla oyunlar oynadı. Temsili Nasreddin Hoca’nın anlattığı fıkralarla ve yapılan çeşitli etkinliklerle çocukların yüzü güldü. Bildikleri fıkraları Nasreddin Hoca’ya anlatan çocuklar en çok da Nasreddin Hoca’nın eşeğinin nerede olduğunu merak etti.

Hatay’daki yaşadıkları apartmanın enkazından 101 saat sonra kurtarılan ve depremin simge çocukları arasında yer alan 8 yaşındaki Tanem Safiye Okur da Sivrihisar’daki KYK yurdunda kalıyor. Enkaz altında iken babası ile taş, kağıt, makas oyunu oynayarak hayatta kalma mücadelesi veren Tanem artık bu oyunu yeni arkadaşları ile birlikte Sivrihisar’da oynuyor.  
Tanem Safiye Okur Nasreddin Hoca’nın Sivrihisarlı olduğunu öğrenince çok şaşırdığını söyledi. Temsili Nasreddin Hoca Ömer Özgeneci’nin “Çocuklar 815 yaşında olduğumu biliyor musunuz?” sorusu üzerine Tanem “Ama nasıl olur Nasreddin Hoca? Sen yaşıyorsun, bize fıkralar anlatıyorsun.” demesi herkesin yüzünde tebessüme neden oldu.
 

Temsili Nasreddin Hoca’dan fıkralarını dinleyen çocuklar, Nasreddin Hoca fıkralarını Ömer Özgeneci’ye anlatmak istediler. Birçok fıkranın çocuklar tarafından bilindiğini gören Özgeneci mutlu olduğunu ifade ederek “Çocuklarımızın, Sivrihisar’ın değerlerinden Nasreddin Hoca’yı biliyor olması mutluluk verici. Yüzyıllar geçmesine rağmen bu topraklarda yetişen her çocuk ne mutlu ki aynı fıkralarla gülümseyebiliyor. Acılarını Nasreddin Hoca fıkraları ile dindirebiliyor. Çocuklar “Nasreddin Hoca” diye bana seslenirken bile tebessüm ediyor ve eşeğimin nerede olduğunu soruyorlar. ” dedi. 

Sıra ile bildikleri fıkraları temsili Nasreddin Hoca’ya anlatan çocuklar, Ömer Özgeneci’ye bakarak resmini çizdiler akabinde çizdikleri resimleri Özgeneci’ye hediye ettiler.