Sivrihisar'da tonlarca sucuk ve ekmeği misafirleriyle buluşturmak için artık gün sayıyor. Sivrihisar’ın coğrafi tescilli dövme sucuğu kasaplar tarafından özenle hazırlandı. Sunuculuğunu Hilal Özgani’nin yapacağı etkinlikte yaklaşık 8 ton sucuk dağıtılacağı öğrenilirken, saat 11.00'de başlayacak ve ücretsiz sucuk ekmek ikramlarının yapılacağı organizasyonda bu sene 400 bine yakın katılım beklendiği belirtildi.

500 kilo sucukla ve 3 bin 500 yumurtayla yapılacak olan sucuklu yumurta ile yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan Sivrihisar halkı, 28 Ocak Pazar günü tüm vatandaşları festivale davet etti.

Festival ile ilgili olarak bilgiler veren Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü şu ifadeleri kullandı;

“Burada hafta sonu çok büyük bir kalabalık bekliyoruz. Geçen sene de 300 binin üzerinde misafirimiz vardı. İnşallah bu sene onun da üstüne çıkacağımızı düşünüyoruz. O yüzden tüm hazırlıklarımız yapılıyor. Yani sucuklarımız basıldı, ekmeklerimiz pişirildi ve 28 Ocak Pazar gününü bekliyoruz. O gün yine geleneksel hale getirdiğimiz tavada sucuklu yumurta yapıyoruz. Bunun da hazırlıklarını gerçekleştirdik. Bu sene 500 kilo sucuğu 3 bin 500 yumurtayı bir araya getirip sucuklu yumurtamızı yapacağız. Her yıl katlanarak giden bir miktarımız var. Her yıl bir rekor daha kırıyoruz. Aynı zamanda da tabii ki mangallarımız yanacak. Mangallarımızda da 7 bin 500 ton civarında sucuk pişirip gelen misafirlerimize ikram edeceğiz. İnşallah bu sene 350-400 bin katılımı bulacağımızı düşünüyorum” dedi.