Amaç seçimi açık farkla kazanmak olmalı

Ali Babacan: "Her bir oyun iradesinin sandık sandık korunması ve sandıklarla ilgili çalışmaların toplanmasında sağlam bir bilgi-işlem alt yapısının çalışması son derece önemli. En önemli seçim güvenliği, seçimi açık farkla kazanmaktır. Fark büyük olunca farklı girişimlerle bu farkı kapatmak zor olabilir."

SİYASET 27.01.2022, 15:36 27.01.2022, 15:53
Amaç seçimi açık farkla kazanmak olmalı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin genel merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı. Yaklaşık bir buçuk saat süren görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle İstanbul ve Ankara’da merkezi hükûmet ile yerel yönetimler arasında çok ciddi bir sürtüşme var. Ankara ve İstanbul’da yaşayanlar bundan sadece zarar ediyor. Onlar bunun ceremesini çekiyor. Hükûmet bir an önce particiliği bırakmalı. Mesele insansa, hayatsa, afetse, olağanüstü şartlarsa particiliği bir yana bırakıp o şehirde yaşayan vatandaşların sağlığını ve hayatını önceleyen bir tutum takınmalıdır.”

“Kar yağışı ve hava şartlarının İstanbul’a getirdiği sorunları yaşadık. Bizim geçen sonbaharda açıkladığımız afet yönetimi eylem planımızda bu tür olağanüstü durumlarla ilgili ne yapılması gerektiğiyle ilgili çok açık bir çerçevemiz var. Bu tür konularda yerel yönetimlere daha çok yetki vermenin şart olduğunu düşünüyoruz. Hatta muhtarların bile her afette daha çok yetki ve imkâna sahip olması gerekiyor. Yerelde sağlam bir koordinasyonun olduğu, başkent ile şehirler arasında problemin olmadığı, yetkinin daha çok yerele devredildiği bir yönetim modelinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz.”

“En pahalı enerji, olmayan enerjidir. Olmayan enerjinin ekonomi ve sanayi üzerinde bıraktığı etki son derece olumsuz. Türkiye’nin güvenilir bir yatırım yeri olarak algılanmasıyla ilgili de çok kritik bir konu. Enerji konusunda sorunlar yaşayan, günü geldiğinde elektrik veya doğal gaz temin edemeyip sanayisini durdurmak zorunda kalan bir ülkeye yeni yatırımların gelmesi konusunda çok ciddi soru işaretleri oluşur.”

“Büyük yatırımlar, enerji arz güvenliğini sağlayamayan bir ülkeye gelirken çok tereddüt yaşar. Bunu yaşayan bir ülkenin uğradığı kredibilite kaybını telafi etmek için yıllarca çalışması, kredibiliteyi tekrar oluşturması için emek harcaması gerekir. Bu işin Türkiye’ye maliyeti üç-beş günlük, bir hafta-on günlük bir üretim aksaması değil. Kendi sanayisine ve ekonomisine yeterli enerjiyi sağlayamayan, kesintilere gitmek zorunda kalan bir ülke…”

“Enerji altyapısının her sene yüzde 7-8 büyüyecek bir ekonomiye göre hazırlanması lazım ama öyle değil. Son 6-7 yıldır Türkiye’nin büyüme hızı çok düşük; potansiyelinin çok altında. Buna rağmen enerjisiz kalıyorsunuz. Büyük bir hesapsızlık var. Çok vahim. Buradaki savrukluk kimindir? İhmal kimindir? Kim nerede nasıl bir hata yapmıştır? Bunun derinlemesine araştırılması lazım. Bunun bir sorumlusu lazım. ‘Her şeye ben karar vereceğim’ diyen bir cumhurbaşkanı var. Ama kesintilerle alakalı kendisinden ikna edici bir açıklama duymadım. ‘Niye bu enerji yok’ diye öncelikle bu ülkenin cumhurbaşkanına sormak lazım. Hazırlıksız yakalanmak kabul edilebilir bir konu değil.”

“Her bir oyun iradesinin sandık sandık korunması ve sandıklarla ilgili çalışmaların toplanmasında sağlam bir bilgi-işlem alt yapısının çalışması son derece önemli. En önemli seçim güvenliği, seçimi açık farkla kazanmaktır. Fark büyük olunca farklı girişimlerle bu farkı kapatmak zor olabilir. Amaç, seçimi açık farkla kazanmak olmalı. İstanbul seçimlerinde gördük; ‘10 bin oy farkla İstanbul verilir mi?’ dediler ama açık farkla kaybedince anahtarı teslim ettiler.”

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?

ESKİŞEHİR HABER

Uzun yıllardır Eskişehir’in çok okunan ve takip edilen haber sitesi olma başarısı yakalayan Eskisehirhaber.com Ocak ayında 33 milyondan fazla kişiye ulaşarak yinelenmesi oldukça zor bir başarıya imza atmıştır. Eskişehir ve çevre illerinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerin de oldukça yoğun ilgi gösterdiği haber platformumuz imzasını attığı birbirinden farklı haberler ve canlı yayınlarla da farkını ortaya koymuştur. Eskisehirhaber.com teknolojinin gelişimine ve çağa ayak uyduran vizyonu ile her geçen gün kendini geliştirmeye de devam etmektedir.
Sitemizde Eskişehir haberlerinin yanı sıra Eskişehirspor haberleri, Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken sadece tarafımızın Eskişehirspor olduğunu ilk günden beri vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımız hızlı,doğru ve güncel gelişmeler ışığında olup, okurlarımıza ve takipçilerimize teyit edilmiş en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. 
Eskişehir ve Eskişehirspor haberlerini takip eden muhabirlerimizin 24 saat haber peşinde koşmaktadır. Eskisehirhaber.com haftanın her günü yaklaşık 20 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdürmektedir.Facebook, Instagram ve Twitter platformlarında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren haber platformumuz sürekli artış gösteren takipçilerin de sesi olmaktadır. Bu platformlar üzerinden seslerini bize ulaştıran takipçilerimizin haber değeri taşıdığını düşündüğümüz düşüncelerini ve taleplerini şehrin ileri gelenlerine ulaştırarak umudu olmaya çalışıyoruz. Sokak röportajları ile Eskişehir halkının düşüncelerini dile getirebilen nadir haber platformlarından birisi de Eskisehirhaber.com’dur. Güncel gelişmeleri Eskişehir halkına sorarak onların düşüncelerini milyonlara ulaştırma fırsatı sağlıyoruz.Eskisehirhaber.com kurulduğu 2017 yılından bugüne Eskişehir Haber ve Eskişehirspor Haberleri konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamış ve kanıtlamış isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:45
Güneş 05:31
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@