Muhittin Böcek'in Cumhurbaşkanı adayı; Kemal Kılıçdaroğlu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP’nin Antalya'da düzenlenen ‘İktidara Hazırız-Büyük Örgüt Buluşması’ toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben, "Sayın Genel Başkanım, bizim gönlümüzün adayı sizsiniz. Millet İttifakı’nın ortakları ile birlikte alacağınız her kararın arkasında ve yanındayız. Milleti İttifakı’nın vereceği karar doğrultusunda canla başla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

SİYASET 25.03.2022, 23:16 26.03.2022, 00:55
Muhittin Böcek'in Cumhurbaşkanı adayı; Kemal Kılıçdaroğlu
MUHİTTİN BÖCEK'TEN KEMAL KILIÇDAROĞLU'NA: "GÖNLÜMÜZÜN ADAYI SİZSİNİZ"

CHP'nin Antalya'da düzenlediği, ‘İktidara Hazırız-Büyük Örgüt Buluşması’ bugün başladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, il, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı toplantıda konuşan Muhittin Böcek, koronavirüs tedavisi gördüğü süreçte kendisine destek olan tüm partililere teşekkür etti. Muhittin Böcek, şöyle konuştu:

“LAİK, DEMOKRATİK BİR ANLAYIŞLA ÜLKEMİZİN İKİNCİ YÜZYILINI VE İKTİDARINI İNŞA EDECEĞİZ

31 Mart 2019’da uyguladığı strateji ve belirlediği adaylarıyla yerelde büyük bir başarıya imza atan Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde, sandık bir kez daha yüce milletimizin önüne geldiğinde inanıyoruz ki bu sefer de o sandıktan iktidar çıkacaktır. Sayın Genel Başkanım; bu kararlılık ve inançla burada, bu salonda bulunan iktidar öncüleri olarak bizler, laik, demokratik bir anlayışla ülkemizin ikinci yüzyılını ve iktidarını inşa edeceğiz. Başta Antalya’mız olmak üzere bugün seçilmiş ve görevinin başında olan tüm mevkiidaşlarımla bizler, Türkiye iktidarına hazırız.

MİLLETİMİZ SANDIĞIN BİR AN ÖNCE ÖNÜNE GELMESİNİ İSTİYOR

Halkımızın tüm sorunlarını biliyor, tüm baskı ve engellemelerine rağmen bu sorunları yerinde ve anında çözümler üretiyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yaptığımız bu çalışmaların Türkiye iktidarına giden yolda birer kilometre taşı olduğuna inanıyoruz. 24 saat sahada milletimizle iç içeyiz. Bir çocuğun yatağa aç girmesinin, annesinin acısını bizler yaşıyoruz, biliyoruz. Dolasıyla vatandaşlarımızın çektiği geçim sıkıntılarını en iyi biz biliyoruz. Ve görüyoruz ki milletimiz sandığın bir an önce önüne gelmesini istiyor.

MİLLET İTTİFAKI’NIN İKTİDARA HAZIR OLDUĞUNA İNANCIMIZ TAMDIR

Sayın Genel Başkanım, partimizin ve Millet İttifakı’nın iktidara hazır olduğuna, milletimizin çektiği geçim sıkıntısına son vereceğine, ülkemizin yaşadığı ağır ekonomik ve sosyal sorunları çözeceğine olan inancımız tamdır. Sizin de sürekli ifade ettiğiniz gibi iktidarımızda tek bir çocuk bile yatağa aç girmeyecektir.

GÖNLÜMÜZÜN ADAYI SİZSİNİZ

Sayın Genel Başkanım, bizim gönlümüzün adayı sizsiniz. Millet İttifakı’nın ortakları ile birlikte alacağınız her kararın arkasında ve yanındayız. Milleti İttifakı’nın vereceği karar doğrultusunda canla başla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya devam edeceğiz. İktidara her zamankinden daha fazla hazır olduğumuzu bir kez daha söylemek istiyorum.

YOLUMUZ AYDINLIK, İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜMÜZ HAYIRLI OLSUN

Gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, milletimizin huzurlu ve mutlu olduğu, daha aydınlık, daha özgür ve daha güzel günlerin yakın olduğunu bilmenin heyecanıyla size ve örgütümüzün büyük buluşmasına ev sahipliği yapmanın onur ve gururuyla herkese tekrar saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Antalya’mıza hoş geldiniz. Yolumuz aydınlık, iktidar yürüyüşümüz hayırlı olsun.”

"HALKIN İKTİDARI HAYIRLI OLSUN"

CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz ise "‘Hak, hukuk, adalet’ diyerek 25 gün 420 kilometre yürüyen, ‘İkinci yüzyılında Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandıracağız’ diyen, ‘Hukukun üstünlüğünü egemen kılacağız’ diyen, ‘Üreten bir ekonomik modelin programını hayata geçireceğiz’ diyen, ‘Bedeli ne olursa olsun bu ülkeye barışı, huzuru ve kardeşliği getireceğiz diyen Sayın Genel Başkanımızın önderliğinde haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız. Antalya il örgütü olarak biz iktidara hazırız. İnanıyorum ki tüm Türkiye, 81 il, 973 ilçe iktidara hazır. Hazır mıyız? Halkın iktidar kutlu olsun" diye konuştu.

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@