Eskisehirhaber.com’a konuşan AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan şu ifadeleri kullandı;

“Son günlerde çevre yolumuzun yetersiz kaldığı yönünde söylemlerde bulunanlar var. Kentimize kazandırdıkları tek köprü Hamamyolu Caddesi üzerindeki anlamsız köprü olanlardan bu eleştirileri almak bizi oldukça şaşırtıyor. O yol çevre yolundaki transit geçişler nedeni ile yoğun değil. Çarşı merkezine girmek istemeyen sürücüler zamandan tasarruf etmek için o yolu kullanıyorlar. Odunpazarı bölgesinde bulunan bir vatandaş Çamlıca mahallesine gitmek için şehir merkezini kullanmak yerine çevre yolunu kullanıyor. Hükümetimizin Eskişehir’e vermiş olduğu eleştirmek adına açık arayanlar başka konu bulamadıkları için şehrin büyük bir yükünü ortadan kaldıran çevre yolunu üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. 

Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil" Bayram Kazancı: "CHP de, İYİ Parti de iktidar olmak gibi bir derde sahip değil"

Şair Fuzuli Caddesi, Sakarya Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan caddesi gibi caddeleri akıcı bir şekilde kullanmak mümkün değil. Adım başı trafik ışığı. Adım başı çile. Hele bir de tramvaya denk geldiğinizde iş daha da çileye dönüşüyor. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi üzerinde kişiye özel park sistemi ile halkımızı iyice çıldırtmayı başaranlar bugüne kadar şehrin trafiğini rahatlatacak ne yapmışlar. Eskişehir’de trafiğe çıkıp da Eskişehir Büyükşehir Belediyesini eleştirmeyen bir insan var mıdır? Araçların kırmızı ışığa yakalanmamalarını sağlamak gerekiyor. Sürekli trafik akışına izin vermek gerekiyor. Matematik ve istatistik bilimlerinden faydalanarak bu işi çözebilirsiniz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi acaba şehrimize kaç tane otopark kazandırmıştır? Otopark sorunu nedeniyle caddeler kullanılmaz hale gelmiyor mu? Konu çevre yolu değil. Konu AK Parti çalışmıyor dedirtmeye çalışmak. Eskişehir halkı artık neyin ne olduğunu biliyor. Eskişehir halkı Mart 2024 seçimlerinde trafik sorununu çözmeye hazır olan AK Partili adaylara oy vererek bu zihniyete zaten tepkisini gösterecek. Eskişehir’deki trafik sorununu AK Partili belediye başkanları çözecek. Halkımızın içi rahat olsun. 6 ay sonra AK Partili adaylar Eskişehir’de seçimleri kazanacak ve kısa sürede trafik çilesine veda edeceğiz.”