Tepebaşı Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Ali İnci şu ifadeleri kullandı;

“Batıkent mahallesi ve Çamlıca mahallelerinde plan değişikliği yapıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 1/5000’lik imar revizyon planlaması yaptı. Buna istinaden 1/1000’lik üçüncü etap imar revizyon dediğimiz plan geldi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin getirmiş olduğu  imar revizyon planını kabul edeceğiz diye bir kanun yok.

Ben Tepebaşı Belediyesi Meclis üyesiyim. Ben eski 1/1000’lik plan ile yeni 1/1000’lik plan arasında bir kıyaslama yaparım. Bülent Ecevit Caddesinde büyük bir yeşil alan var. O yeşil alan özel sosyal altyapı alanı oldu. Şahsa verilip sosyal bir tesis yapılabilecek. Halkın kullanıma açık bir alanını neden böyle revize ederiz. Neden yeşili korumuyorsunuz.

Bülent Ecevit Caddesi ve Çamlıca Mahallesindeki cami alanları kaldırılmış. Batıkent’teki Bülent Ecevit Caddesi çok değerli alanların olduğu bir cadde. Cami alanlarını iptal edip ticarethane alanı yapıyorlar. Ranta bak. Buraya cami yapılma imkanı varken, artık yapılamayacak. 1/1000’lik planlar yapılırken cami yerlerini belediye belirliyor. Madem kaldıracaksınız zamanında neden cami alanı olarak ilan ettiniz. Çamlıca mahallesinde büyük bir resmi kurum alanı da kaldırıldı ve özel sosyal tesis alanı yapıldı. Yolun sağ tarafına ticarethane izni var sol tarafına izin yok. Bu adaletsiz bir durum değil mi.”