Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor! Öğretmenler beyaz önlük değil gıda ve giyim yardımı bekliyor!

Tepebaşı Belediyesi İsmet İnönü 1 Bulvarı - Behiç Erkin Caddesi kesişiminden 781. Sokak - Behiç Erkin caddesi kesişimine ve 781. sokağın içkili yerler bölgesine dahil edilmesi CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi. AK Partili ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu verse de karara engel olamadılar.

AHMET ATAÇ: "HİÇBİR SIKINTI YOK"

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç konu ile ilgili olarak, “Arkadaşlar burada hiçbir sıkıntı yok. Ne okul var. Ne hastane var. Ne cami var. Bu mekanların bir tanesi Güney Kore restoranı. Diğeri de pizzacı. İnsanların bu restoranlarda oturup saatlerce alkol kullanması mümkün değil. İki işletme de bize talepte bulundu. İlk başvurularında olumsuz yanıt verdik. İkinci kez yine gelince meclise sunmak zorunda kaldık" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA BİRSEN: "YAŞANAN OLAYLAR İÇİMİZİ ACITIYOR"

AK Partili Meclis Üyesi Mustafa Birsen de, “Barlar Sokağında yaşanan olaylar hepimizin içini acıtıyor. Barlar Sokağına ilave yerler tahsis etmek iyi bir şey değil. Tren Garına gidip gelen vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı bir yerden bahsediyor. O bölge yakın konumlarda zaten yeterince alkollü işletme var. Yeni işletmeler eklemek bölgemizin sadece alkol alınan bir kent algısının oluşmasına neden oluyor. Biz bu konuda gerekli uyarılarımızı yapıyoruz ve ret oyu kullanacağımızı ifade etmek istiyoruz. Konuyu mahkemeye taşıyacağımızı da bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

EMNİYET UYGUN GÖRMEDİ!

Emniyet tarafından da, “Tepebaşı Belediyesi Hoşnudiye mahallesi bölgesinde çok sayıda alkollü işletmenin bulunduğu bilinmektedir. Bu işletmelerde alkol alan şahısların gerek işletme içerisinde gerekse işletme dışında çevreye rahatsızlık verme, özellikle kesici alet veya ateşli silahla yaralama olaylarına karışması ile ilgili çok sayıda ihbar geldiği ve adli olaylara karıştıkları kayıtlarımızın tetkikinden anlaşılmıştır. Meydana gelebilecek adli olayların önüne geçmede Polisiye tedbirler kadar diğer kurumların da alacağı tedbirler ve yapacağı çalışmalar önem arz etmektedir. Yazıda belirtilen Hoşnudiye mahallesi 781. Sokak, İsmet İnönü 1 Bulvarı - Behiç Erkin Caddesi kesişiminden 781. Sokak - Behiç Erkin caddesi kesişimine kadarki alanda ve çevresi incelendiğinde, Behiç Erkin caddesi üzerinde Tren Garı giriş kısmının bulunduğu, günlük gelen giden yolcu yoğunluğu göz önüne alındığında, vatandaşlarımızın tren garına ulaşmak veya ayrılmak için bu güzergahı yoğun bir şekilde kullandığı, ayrıca belirtilen alan çevresinde Tepebaşı Kaymakamlığı, Tepebaşı Belediyesi, Esgaz gibi hizmet binaları ile diş poliklinikleri, özel muayenehaneler ve çeşitli iş kollarına ait işletmelerin bulunduğu, vatandaşlarımızın, kurum personellerinin ve işyeri çalışanlarının ulaşımda bu güzergahı tercih ettiği bu nedenle günlük yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bununla birlikte şehir merkezine ulaşmada en çok kullanılan güzergahlardan birisi olduğu görülmüştür. Meydana gelebilecek asayiş olaylarının en aza indirilmesi, günün her saatinde vatandaşlarımızın güvenli ve rahat bir şekilde bu güzergahı kullanabilmesi için yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı bahse konu adresin içkili yer bölgesi ilan edilmesi genel güvenlik ve asayiş yönünden uygun olmadığı değerlendirilmiştir” raporu verildi.