Artık 6 bin 700 lira ve daha düşük maaş alan yaşlılar Tepebaşı Belediyesi'ne 6 bin lira ödeme yapacaklar. 13 bin 350 lira ve üzerinde geliri olan yaşlılar ise merkezi kullanabilmek için 12 bin lira ödeme yapacaklar. 6 bin 701 - 13 bin 349 lira arasında geliri olanların ise gelirinin yüzde 90’nı Tepebaşı Belediyesi'ne ödenecek.

Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adayını o tarihte açıklayacak! Zafer Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adayını o tarihte açıklayacak!

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

“Şu rakamlarla bile masrafların yüzde 30’unu vatandaş yüzde 70’ini belediye ödeyecek. Buralarda ciddi sayıda insan çalışıyor. Keşke maliyetleri yarı yarıya ödeyebilsek ama olmuyor. Hep belediyenin sponsorluğu gibi oluyor. 1-2 sayıştay üyesi siz deli misiniz neden bu işleri yapıyorsunuz gibi cümle kullandı. Bu yükün altından nasıl kalkıyorsunuz diyor. Gönül ister ki para alınmasın ama olmuyor. Bütçelerimiz zaten büyük bütçeler değil.”

MHP’li ve AK Partili meclis üyeleri zam kararına ret oyu verse de CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile zam kararı meclisten geçmiş oldu.