En düşük emekli maaşına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Parti tarih verdi! En düşük emekli maaşına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Parti tarih verdi!

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), belirli aralıklarla yayımladığı diri fay haritasını güncelledi. Türkiye genelinde deprem araştırmalarını yürüten kurumlar ve üniversiteler, MTA'nın verilerini kullanarak çalışmalarını sürdürüyor. Son güncellemeyle birlikte Eskişehir'in de diri fay haritasındaki konumu netlik kazandı.

MTA'nın yenilenmiş diri fay haritasına göre, Eskişehir ikinci derece riskli bölgeler arasında yer alıyor. Bu haritaya göre birinci derece riskli bölgeler arasında İzmir, Balıkesir, Manisa, Muğla gibi iller öne çıkarken, Eskişehir ise ikinci derece riskli bölgeler arasında yerini almış bulunuyor.

Deprem risk analizlerine dayalı olarak yapılan sınıflandırmada, Türkiye'nin çeşitli illeri belirli risk derecelerine göre gruplandırılmış durumda. En az riskli bölgeler arasında ise Sinop, Giresun, Trabzon gibi iller bulunuyor.

MTA'nın güncellenmiş diri fay haritası, ülke genelinde deprem riskinin belirlenmesi ve alınacak tedbirler açısından önem taşıyor.