Rabia’nın videosunun kendisini çok etkilediğini söyleyen İş İnsanı Mustafa Düger, “Rabia'nın videosunu izlediğimde çok etkilendim. Bu beni derinden etkiledi. Babasıyla arasındaki o iletişim, babasıyla olan arasındaki bağ çok duyguluydu. Aynı yaşta benim de bir kızım var. Ben de bir kız babasıyım. Bir tane çocuğum var. Bu da beni daha fazla etkiledi. Bu nedenle arkadaşlarımla bu konuyu değerlendirdiğimizde Rabia'nın televizyonda söylediği estetik kol protezi konusunda kendisine yardımcı olabileceğimizi düşündük. Bu süreçte Ankara Vali Yardımcısı'na ulaştık. Vali Yardımcımız Doktor Ayhan Özkan’a ulaştık. Kendisi bize bu konuda yardımcı olarak, Rabia'ya ulaşmamızı sağladı. Kendisi Rabia'yla görüştü ve bu isteğimizi, bu arzumuzu kendisine iletti ve böylelikle biz bu protezi yapmaya karar verdik” dedi.


Rabia’nın kazandığı parayı protez için harcamasına gerek olmadığını söyleyen Düger, “Rabia'nın programını izlediğimde yarışmada çok başarılı olduğunu gördüm. Çok başarılı cevaplar verdi. Kendisini bundan dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca Rabia bu program sonucunda elde ettiği parayı protez yaptırmak için kullanacağını söyledi. Bunu kullanmasına gerek yok. Protezini biz karşılayacağız. O yüzden bu parayı eğitimine harcayabilir. Ailesinin bir ihtiyacını veya kendisinin başka ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu nedenle bu parayı protez amacıyla kullanmasını istemiyoruz. Protezini biz yapacağız” şeklinde konuştu.


Protezin yapım aşamaları hakkında bilgi veren Düger, “Yapacağımız protez de şöyle olacak; Rabia ile buluştuğumuzda kolundan ölçüler alacağız. Bu ölçülere göre protez bire bir yapılacak. Estetik protez olduğu için televizyonda da bahsettiği gibi çok hassasiyet gösterilmesi gereken bir protez. Dışarıdan bakıldığında diğer kolunun yani protez ihtiyacı olan kolunun sağlam tarafla farkı olmadığını gösterecek bir protez ortaya koymak gerekiyor. Biz de bu süreci yapacağız kendisine. Bunu da ücretsiz olarak yapacağız” ifadelerini kullandı.

Feci kazada pikap dereye uçtu; Ölü ve yaralılar var! Feci kazada pikap dereye uçtu; Ölü ve yaralılar var!


Aynı yaşlarda bir kızının olduğunu ve bunun kendisini daha çok etkilediğini belirten Düger, “İzlediğimde ağlamamak için kendimi zor tuttum. Tabii birçok insanımız, birçok vatandaşımızın da bu duygu seli içerisine kapıldığını biliyorum. Çünkü etrafımdaki arkadaşlarımla da bunu konuştuğumda bütün arkadaşlarım çok etkilenmişlerdi. Rabia çok cana yakın, çok sempatik, çok heyecanlı, çok sevimli bir kız çocuğu ve duygularını da çok rahat ifade edebilen, yaşadığı o duygu selini rahat ifade edebilen bir kişi. Televizyon ekranında da bütün 82 milyonun bu konudan etkilendiğini düşünüyorum. Ben de onlardan bir tanesiyim. Çok etkilendim. Benim yüreğimi dağladı konuşması ve söylediğim gibi ben de bir babayım. Aynı yaşlarda bir kızım var. Bu da beni çok etkiledi. Bir kız evlatla baba arasındaki ilişkinin bu duygu seline dönüşmesi de çok beni etkiledi. Bu nedenle ben de kendime görev olarak düşündüm bu işi. Rabia'ya yardım etmeye karar verdim” diye konuştu.
Rabia’nın hafta sonu Ankara’ya geleceğini söyleyen Düger, “Sayın vali yardımcımızın beyan ettiğine göre bu hafta sonu Ankara'ya dönecekler. Şu an İstanbul'da olduklarını biliyorum. Ankara'ya döndüklerinde kendisiyle görüşeceğiz, buraya davet edeceğiz, konuşacağız. Gerekli açıklamaları yapacağız. Gerekli bilgileri vereceğiz. Kendisinden ihtiyaç duyulan protez için gerekli ölçüyü alacağız ve ona göre protez yapım sürecini başlatacağız” ifadelerine yer verdi.

Rabia’nın protezini karşılayacak olan Düger, Rabia’nın şu an kullandığı biyonik el ile estetik protezin farklı olduğuna değindi.