Evlerde prizden çıkan yangın vakaları artış gösterdi. Peki ya sebebi ne? Yine ekonomi yine maddi sorunlar. Kabloların ucuz maliyetlisine kaçınmaya çalışılıyor. Can güvenliği yok sayılıyor. Aynı bakır gibi gözüken ama alüminyumdan yapılan elektrik prizleri tehlike saçıyor. Maliyeti yarı yarıya düşürmek için böyle bin yöntem kullanılıyor.

3’lü yada 5’li prizler artık nalburda, pazarda her yerde satılabiliyor. 50 Liraya da bu prize ulaşılabiliyor, 200 liraya da. Asıl yanlışın başladığı nokta ise burası. Merdiven altına imal edilen, kalitesiz prizleri satın almamak gerekiyor. Aletlerde ısıtma meydana geliyor ve yangına davetiye çıkarıyor. 

Ev alırken görülebilir değerlere bakıyoruz ama asıl bakılması gerekenler can güvenliğimiz ne kadar var? Üçlü prizler  her noktasında bizlere eşlik ediyor bu prizlere telefon gibi az akım sağlayacak eşyaları bağlarsanız hem kendi sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz hem de bir başkasının. Yüksek akımlı eşya kullanımında daha dikkatli olmak gerekiyor. 

Eskişehir’deki olay ucuz atlatıldı; Bir mahalle elektriksiz kalabilirdi! Eskişehir’deki olay ucuz atlatıldı; Bir mahalle elektriksiz kalabilirdi!

Elektronik cihazlar hayatımızda olmazsa olmazlardan evlerde Özellikle de mutfakta çok sayıda elektronik eşya bulunuyor Peki doğru Filiz kullanımı nasıl olmalı derseniz Eğer mümkünse her eşya yalnızca bir duvar prizine takılıp olması gerekiyor Eğer mümkün değilse de üçlü prizde de çok sayıda eşyayı takmamanız gerekiyor. Her eşyanın uygun fiyatlısı var, tüketici cebini düşünüyor ucuz maliyetliye yöneliyor. Ama buda tehlikeyi beraberinde getiriyor. Önce can güvenliği son cep hesabı.