Memleket Partisinde çok Eskişehirli var. Ben genel başkan yardımcısıyım ve Eskişehirliyim. Parti Meclisi Üyemiz İlhan Düzyürek Eskişehirli. Pek çok arkadaşımız daha var. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Yılmaz Büyükerşen gerçekten çok başarılı, Eskişehir’i sıfırdan var etmiş sanatçı yönlü bir arkadaşımız. Ben de mimarım ve sanatçı yönüm var. Neden olmasın ama şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Konuşmadık bunları. Genel Merkezimiz ile konuşmadan size bu konuda bir açıklama yapamam. Şu anda . Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını düşünmüyorum. Kim aday olursa gelir yanında destek veririm. Bunun sözünü veririm. 

4 yerde adaylarımızı açıkladık. Netleştikçe açıklıyoruz. Belli bir takvimimiz yok. Açıklıyoruz ki arkadaşlarımız seçimlere hazırlansınlar. Toplu aday açıklamak gibi bir düşüncemiz yok. Görüşmelerimiz devam ediyor. Genel Başkanımız görüşmelerini sürdürüyor. 

Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin herkesle arası iyi ama bazılarının arası onunla iyi değil. Genel Başkanımız herkese olumlu yaklaşıyor. Bugüne kadar söylediği her şey de çıktı. Muharrem İnce devamlı haklı çıkıyor. Önemli olan bu. Kaybedenler bile kazanamadık ama kaybetmedik diyecek kadar bir bakış açısına sahipken genel başkanımızın söylediklerini devamlı çıkmasının altını çizmek gerekiyor. Meral Akşener demek ki iyi bir ilişki kurmak istemiş ki dışarıya pozitif bir intibaa yansımış.