Korkusuz Gazetesinin haberine göre; Zenginliğini görgüsüzce paylaşan Dilan Polat’ın hapse girmesinin ardından sosyal medya fenomenleri gündemden düşmüyor. Paylaşımlarının kuyumcu dükkanını andıran altın meraklısı Nevra Bilem’in çok sayıda insanı mağdur ettiği öne sürüldü.

İddiaya göre Nevra Bilem’e inanan takipçileri reklamını yaptı. Mobilya firmasından ürün almak istedi. Paralarını gönderen vatandaşlar aylar geçmesine rağmen ürünlerini alamadı. Ancak Nevra Bilem buna rağmen o marka reklamını yapmaktan vazgeçmedi ve güvenli alabilirsiniz dedi. Hatta takipçilerinden birisi mobilya parasının bir bölümünün Nevra Bilem akrabasının hesabına gönderdiğini söyledi. Mağdurlar arasında bir depremzede bir vatandaşın da bulunduğu belirtilirken, gelen çok sayıda şikayet üzerine Nevra Bilem’in ifadeye çağrıldığı ve inceleme başlatıldığı iddialar arasında.

Nevra Bilem’in avukatı Tansel Koç da şu yazılı açıklamayı yaptı;

“Öncelikle dikkatinizi çekmek istediğimiz konu, müvekkilimize yöneltilen suçlamalar ve asılsız
haberlerdir. TV kanallarında paylaşılan içerikte dile getirilen iddiaların çoğunluğu mizansendir ve müvekkilimizin takipçileri, bu durumun farkındadır. Ancak, bu bilgiye sahip olmayan kişilerin, kimi kötü niyetlerinden kimi de eksik bilgi sahibi olmasından dolayı kamuoyunda müvekkilimizin yanlış anlaşılmasına neden olabilmekte, hatta bu durum müvekkilimizin kara para aklama, dolandırıcılık gibi ciddi suçlamalarla anılmasına sebep olabilmektedir.

Müvekkilimizin ailesinin ve şahsının gelir kaynakları, eşinin ve aile büyüklerinin yıllardır yürüttüğü ticaret ve sosyal medya platformlarındaki kazançlarıyla sınırlıdır. Tv yayınlarındaki haberlerde bahsi geçen güzellik merkezleri veya benzeri satış faaliyetleriyle ilgili iddialar asılsızdır. Müvekkilimiz ve ailesinin bu alanlarda herhangi bir ticari faaliyeti söz konusu değildir.

Müvekkilimizin videolarının amacı, mizansene dayalı içerikler olup sosyal medyada popüler olan trend videolar çekerek bilinirliğini ve takipçi sayısını artırmaktır. Öne çıkan altınlar gibi unsurlar da bu amaç doğrultusunda kullanılan görseller olup altınların bir çoğu imitasyon birçoğu evlilik birliği içerisinde müvekkilimizin ve eşinin birikimleri bir çoğu ise eşi ile birlikte kurmuş olduğu evlilikten olma çocuklarına takılan takılardır.

Bu doğrultuda, ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara sesleniyor, müvekkilimize yöneltilen suçlamaların doğruluğunun araştırılmasını talep ediyoruz. Cevap hakkımızı kullanarak haber kanallarında müvekkilimize yöneltilen suçlamaları reddettiğimizi, gerçek dışı haberlerle ilgili olarak 5187 Sayılı Basın Kanun'un 14.maddesindeki "Süreli yayınlarda kişilerin şeref ve haysiyetini ihlâl edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayım yapılması halinde düzeltme yapılacağı, Düzeltme ve cevabın birinci fıkrada belirlenen süreler içinde yayımlanmaması halinde yayım için tanınan sürenin bitiminden itibaren, birinci fıkra hükümlerine aykırı şekilde yayımlanması halinde ise yayım tarihinden itibaren onbeş gün içinde cevap ve düzeltme talep eden kişi, bulunduğu yer sulh ceza hâkiminden yayımın yapılmasına veya bu Kanun hükümlerine uygun olarak yapılmasına karar verilmesini isteyebilir." düzenlemesi gereğince ilgili haber kanallarındaki haberlerin düzeltilmesi için tüm hukuki haklarımızı kullandığımızı ve kullanacağımızı ayrıca söz konusu dolandırıcılık eyleminde müvekkilimizinde mağdur olduğunu bu sebepten haklarını hukuki olarak aramak adına kendisini dolandıran, hakaret eden kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu tüm kamuoyuna bildiririz.”