Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen 5 bin adet marulu, ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladıklarını söyledi.

Sera alanında incelemelerde bulunarak, çalışanlarla bir araya gelen Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, başlattıkları uygulama hakkında bilgi verdi.

Bilecik Belediyesi’nin tarımsal faaliyetler ve çiftçilere yönelik son bir yıldır çok güzel uygulamalara imza attığını hatırlatan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, bundan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

45 gün önce dikimi yapılan ve hasat edilmeye başlanan marulları, çalışanlarla birlikte toplayan Başkan V. Subaşı, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık iki ay önce gönderilen marul fidelerini kendi seramızda toprakla buluşturmuştuk. Şimdi de arkadaşlarımızla birlikte emeğimizin karşılığı olarak seramızda hasadımıza başladık. Marullarımızı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak sadece bu uygulamada değil diğer uygulamalarımızla tarımın ve çiftçilerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz" dedi.

"EKTİĞİMİZ ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI VE KABAKLARI DA ÇİFTÇİLERİMİZLE PAYLAŞACAĞIZ"

Bilecik Belediyesi olarak bu yıl belediyeye ait alanlara karakılçık buğdayını ektiklerini hatırlatan Başkan V. Subaşı, "Çok yakın bir dönem öncesinde belediyemize ait alanlara ata tohumu karakılçık buğdayını ekmiştik. Sulak alanlara ise kabak ekimi yapmıştık. Ondan elde edeceğimiz ürünleri örneğin karakılçık buğdayının belli bir kısmını ekmek reçetelerimizde kullanarak sosyal tesislerimiz ve ana okullarımızda çocuklarımız ve halkımızla buluşturacağız. Ayrıca elde ettiğimiz bu iki ürünün tohumlarını da çiftçilerimizle paylaşacağız" diye konuştu.  

Survivor 2023'te sürpriz eleme; Acun Ilıcalı açıkladı! Survivor 2023'te sürpriz eleme; Acun Ilıcalı açıkladı!

"BİLECİK BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN ÇİFTÇİLERİMİZLE TARIMIN YANINDA OLACAĞIZ"

Konuşmasında her zaman Bilecik Belediyesi olarak çiftçilerin ve tarımın yanında olacaklarını vurgulayan Başkan V. Subaşı, "Yine Bilecik Belediyesi olarak orta refüjlerimizde lavanta ekimi yapmıştık. Onun da hasadını geçtiğimiz temmuz ayında yapmıştık. Analiz sonuçları gayet iyi çıkan lavantalarımızı fabrikalarda başta lavanta kolonyası ve sabunu olmak üzere, lavanta parfümü, lavanta yağı elde ettik. Bu ürünleri de Bilecik Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifindeki kadınlarımız aracılığıyla satışa sunmak istiyoruz. Böylece Bilecik’imizin bir diğer yöndeki güzelliklerini de tanıtmış olacağız. Bilecik Belediyesi olarak her zaman çiftçilerimiz ve tarımın yanında yer almaya devam edeceğiz" dedi.