Uzaya giden ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı, uzay yolculuğunu tamamladıktan sonra AK Parti’nin seçim propagandasında yer almaya başladı.

‘Gençlik Buluşmaları’ adı altında Kırıkkale, Erzurum, Ankara, Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Düzce, Bolu, Antalya, Gaziantep, Konya, Çankırı ve Samsun’a giden Gezeravcı, bu etkinliklerde bakanlar ve belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ile birlikte Ege Üniversitesi’nde sahneye çıkan Gezeravcı dün de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile birlikte Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü’nde düzenlenen gençlik buluşmasına katıldı. Gezeravcı daha önce de yine Bakan Kacır ile Erzurum Teknik Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki öğrenci buluştu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile de Antalya Diplomasi Formuna katıldı.

Sözcü’de yer alan habere göre, CHP İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Gezeravcı’nın AK Parti propagandasına katılmasını eleştirdi ve “Bakanları ve kamu kaynaklarını yerel seçimler için seferber etmek AK Parti’ye yetmedi. Hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da AK Parti’nin propaganda konvoyuna dahil oldu. İktidar astronotumuza AK Parti propagandası yaptırıyor. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecek, 31 Mart’ta yenilecekler’’ dedi.