Eskişehir’de sokak röportajında konuşan bir vatandaş şu ifadeleri kullandı:

“Bir Alman şirketi gelip büyükşehir belediyesine teklif etti. 10 yıl sonra belediyeye devirecekti. Bu sıcak sulardaki suların evlerde ısınma yöntemiyle belediye bunu da kabul etmedi. Bu da halka atılan bence büyük bir kazıktır. Artık orada ne döndü? Sebepleri neydi? Bunu niye yaptırmadı? Onu bilmiyoruz. 

Yılmaz Büyükerşen artık yaşlandı. Çekilmesi gerekir. Gençlere bırakıp önünü açsın, daha iyi hizmet yapmak isteyenler var. Artık yani adam 86 yaşına gelmiş. Bundan sonra istirahatini etsin. Yeter. Tamam. Kendisi yaşlanmış olabilir. Kadrosu da iyi olabilir. Daha güçlü kadrolar da gelir. Onlar da çalışacaklardır. Nasıl Yılmaz Büyükerşen’i daha önce kimse tanımayıp da burada tanıdığı gibi. O gelecek olan insanı da bu şekilde tanıyabilirler. Onlar da daha çok çalışabilirler. 

Şu anda sıkıntı var. Ulaşımda olsun. Su sıkıntısı olsun. Yani bunu herkes söylüyor. Evler eski. Bu her şeyde hiçbir dönüşüm yok. Yani bu dönüşüm olmamasının sebebi bunu iktidara mı bağlamak lazım? Hayır. Bunu da yerel yönetimler takip edecekler. Devlet yerel yönetime de yetki vermiş Yani sonuçta halkın canı gidecek. Gözle görülüyor. Bak 11 tane vilayetimiz yerle bir oldu. Türkiye'nin depremle yaşadığı bir gerçek. 

Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e kentsel dönüşüm eleştirisi; "Bu binalar 50 yaşında!" Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e kentsel dönüşüm eleştirisi; "Bu binalar 50 yaşında!"

Tramvaylar yetersiz. Tramvay insanlar sırt sırta yolculuk yapıyor. İnsanlar nefes alamıyor. Yani ter kokusu. Yarım saat beklemeler. Gerçekten yani. Ulaşımı allak bullak. Bu sefer sayıları artırılsın. Yani insanlar biraz yarım saat bekleyeceğine 15 dakika beklesin.”