Eskişehir’de hava sıcaklıkları 35 dereceyi gördü. Toplu ulaşım araçları da oldukça yoğun talep görüyor. Özellikle tramvaylarda yer bulmak çok zorlaştı. Full kapasite ile yolculara hizmet vermeye çalışan tramvayların sefer sayılarının azaltılması çilenin daha da artmasına neden olmuştu. 

Kazım Kurt'tan flaş barınak açıklaması; "Hiç sorumluluk kabul etmiyorum!" Kazım Kurt'tan flaş barınak açıklaması; "Hiç sorumluluk kabul etmiyorum!"

Eskişehir’de vatandaşlar ayrıca havaların çok sıcak olmasına rağmen klimaların açılmaması konusunda da şikayetçi. Tıklım tıklım tramvaylarda ter kokusu altında yolculuk yapan yolcular durumu vatmana iletse de olumlu yanıt alamıyorlar. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Estramdan konu ile ilgili açıklama gelmezken, vatandaşlar, bayılmamıza ramak kalıyor, bize bu çileyi neden çektiriyorsunuz. Klimalar çalıştırılınca daha çok mu elektik faturası ödeyeceksiniz. O kadar para alıyorsunuz, bir zahmet klimaları da açıverin. Bize çile çektirerek bu şekilde mi tasarruf yapıyorsunuz.’ diyerek tepki gösteriyorlar.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de ESTRAM’ın elektrik faturalarının yüksekliğinden şikayet ederek, "Merkezi hükümetten beklentimiz yerel yönetimlere bu konuda sübvansiyon sağlamasıdır" demişti. 

Güncel tarifeler ise şu şekilde;

Tam Eskart biniş bedeli : 7 buçuk lira
Öğrenci Eskart  biniş bedeli : 4 lira
Aktarma bedeli : 80 kuruş
Kredi kartı ile ödemeler de ise tüm tarifeler 8 buçuk lira