Yılmaz Büyükerşen ise şunları söyledi:

Ahmet Ataç ne yapacağını şaşırdı; "Aman Yılmaz Hoca duymasın" Ahmet Ataç ne yapacağını şaşırdı; "Aman Yılmaz Hoca duymasın"

"Helalliği perçinlemek istiyorum. Türkiye’yi 100. yılında yeni bir Türkiye yaratmak amacıyla cumhurbaşkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu, ki parantez içinde söyleyeyim o da benim öğrencimdir. Ben rektörlüğüm sırasında Ankara’da üniversitenin işlerini takip etmek için haftada bir Ankara Gazi Üniversitesi’nde de ek derse girerdim. Son sınıfta kamu ekonomisi, devlet ekonomisi, devlet borçları ve devlet bütçesi derslerine giriyor idim. En ön sırada oturanlardan birisi, o zamanki genç haliyle Türkiye’nin demokrasi kavgasının yormadığı, saçlarını dökmediği günlerdeki Kemal Kılıçdaroğlu’nun hocası olmaktan da hayatım boyunca hep gurur duydum. Onu cumhurbaşkanı olarak yepyeni bir Türkiye’de sizlerin ve gelecek kuşakların yaşamaktan, Eskişehir’de duydukları gururdan daha büyüğünü, Türk vatandaşı olmak gururunu duyabilmesini sağlayacak olan Kemal Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı oylarımızı severek, helal olsun diyerek atacağız. Söz mü? Sözünüzü tutmazsanız hele hele Meclis aritmetiğinde azınlık değil çoğunluğu Millet İttifakı’na verirseniz benim de emeklerim size helal olsun."

"HALKIN UMUDU KILIÇDAROĞLU"

Açılışın ardından Millet İttifakı üyeleri, Köprübaşı’ndan Ulus Anıtı’na yürüdü. Çevreden vatandaşların da alkışlarla eşlik ettiği yürüyüşte, "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları atıldı. Yürüyüşün sonunda Ulus Anıtı karşısında yer alan "Sana Söz" yazısının önünde fotoğraf çekildi ve dilek ağacına dilekler bağlandı.