Yılmaz Büyükerşen Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk’e konuştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ‘Nebi Hatipoğlu'nun seçimde AK Parti'nin belediye başkan adayının desteklenmesi önerisini nasıl karşıladınız?’ şu yanıtı verdi;

“Zengin çocuk siyasette nasıl konuşursa o öyle konuşmuş. Ne diyeceksiniz? Sadece güldüm geçtim. Aslında bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener'in de kızdığını tahmin ediyorum. Hatipoğlu, çok varlıklı birisi. Milletvekili olunca kendi kafasına göre İYİ Partiyi idare edeceğini, İYİ Partinin onun dediği gibi hareket edeceğini zannediyor. İYİ Parti'de kendisini çok büyük söz sahibi zannediyor. İşte cevabım bu. Başka ne diyeyim? Hakikaten biz güldük geçtik. Çünkü, bu sözler ancak varlıklı ve acemi bir politikacının söyleyebileceği sözlerdir. Sadece biz değil, Eskişehirliler güldü hep. Okuyanlar güldü. Partisinin yönetiminden gayrı böyle laf edilebilir mi? Sorumsuzca. Azıcık siyasette hafızası, mantığı olan, aklı olan böyle söz etmez. Hele ki yeni seçilmiş bir milletvekili isen. Hadisenin politikasını etkileyecek birtakım sözler. Yemin ediyorum ve tahmin ediyorum ki Genel Merkez başta Meral Hanım olmak üzere onların canı da sıkılmıştır. Eskişehir'i de, Eskişehir de ki siyaseti de bilirler. Beni de bilirler. Eskişehir'deki Belediye Başkanını, CHP'lileri de Meral Hanım da bilir.”

CHP'li Berhan Şimşek CHP il örgütünü eleştirdi; "Bu durum Eskişehir’e hiç yakışmıyor" CHP'li Berhan Şimşek CHP il örgütünü eleştirdi; "Bu durum Eskişehir’e hiç yakışmıyor"