Gazeteci Yılmaz Özdil şu ifadeleri kullandı;

“Kemal Kılıçdaroğlu 11 defa kaybetti. AK Parti her tökezlediğinde iktidarda tuttu. Biz hep Kemal Kılıçdaroğlu diye saydık ama hep AK Parti kazandı diye saymak lazımdı. AK Parti ne zaman tökezlese Kemal Kılıçdaroğlu devreye girdi.

2010 yılında seçmen kağıdı çıkarmayı unuttuğu için oy kullanamadı. Kendine bile faydası olmaz denilir ya. Oy kullanamadı. 2011’de yüzde 30’un altında oy alırsam çeker giderim dedi. Yüzde 26 aldı ama gitmedi. 2014’te AK Parti’den kovulanları aday gösterdi. Yine kaybetti. 2014’te Ekmeleddin İhsanoğlu’nu aday çıkardı ve yine kaybetti. 2015 yılında 2 kez seçim yapıldı. Bu seçimde kaybeden genel başkan gider dedi. Tekrarlanan seçime rağmen tekrar kaybetti. 2 kez daha kaybetmiş oldu ve iktidara yürüyoruz dedi. 2018’de Muharrem İnce’yi aday gösterdiler. 25 bin sandığa görevli koymadılar ve kaybettiler.

2019’de çok sayıda büyükşehir kazanıldı ama parti kaybetti. Bütün seçimleri kaybetti ama kurultayları kazandı. Çünkü delegeleri kendi seçiyor. CHP neden CHP’sizleştiriliyor. CHP neden kimliksizleştiriliyor. CHP neden tanınmaz hale getiriliyor. CHP neden CHP’li olmayan insanlar tarafından yönetiliyor.”