MERSİN (AA) - Avrupa yüzme şampiyonalarına Mersin'de hazırlanan, yıldız ve genç yüzme milli takımlarının, kampı sona erdi.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yıldız ve genç yüzme milli takımları, Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'nda kamp sorumlusu Aykut Çelik'in yönetiminde 3 antrenör, 18 sporcu ile günde çift antrenmanla şampiyonalara hazırlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen kamp sorumlusu Çelik, kentte kendilerine sunulan imkanlardan oldukça memnun olduklarını belirtti.

Uluslararası şampiyonalara hazırlık kampı için genelde olimpik standartlarda olan tesisleri tercih ettiklerini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Mersin Olimpik Yüzme Havuzu'ndaki kampımız çok verimli geçti. Sporcularımız burada sadece yüzmeyi düşündü. Birliktelik, takım arkadaşlığı ve milli takım ruhunun oluşturulması, antrenörlerimizin birbirleriyle diyalog içerisinde olup kaynaşması bakımında da çok yararlı bir kamp dönemi geçirdik. Bu yıl yeni hedefler, yeni çalışma programları ve çalışma disiplini içerisinde ilk kampımızı Mersin'de gerçekleştirdik."