Sarıveliler ilçesine bağlı Dumlugöze köyü baraj yolu üzerinde dün saat 17.30 sıralarında kaza meydana geldi. 

Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır" Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır"

Edinilen bilgiye göre, Celal Almak (61) yönetimindeki ve birlikte yolculuk ettiği Murat Demirtaş’ın (56) da içinde bulunduğu 70 AAG 283 plakalı kamyonet, kontrolden çıkarak yaklaşık 50 metre yüksekten Göksu Nehrine düştü. Kazadan sonra Sürücü Almak, kendi imkanları ile araç içerisinden çıkarken arkadaşı kaza esnasında suya düşerek kayboldu. 

Havanın karanlık olması nedeniyle yapılan arama çalışmalarında Murat Demirtaş’a ulaşılamadı. Demirtaş’ın bulunabilmesi için havanın aydınlanması beklendi. Karaman AFAD ekiplerinin deprem bölgesinde olmaları nedeniyle Mersin’den balık adamlar ile Eskişehir’den AFAD ekibi, arama-kurtarma çalışması yapmak üzere yola çıktı. Kurtarma ekipleri bölgeye ulaşmadan Murat Demirtaş’ın cesedi sabah gün ağarırken su yüzeyine çıktı. Kurtarma ekiplerinin olay yerine ulaşmasıyla Murat Demirtaş’ın cansız bedeni olaydan 17 saat sonra halatlar yardımıyla düştüğü uçurumdan çıkarılarak morga kaldırıldı. 

Celal Almak ve Murat Demirtaş’ın hastalanan bir yakınlarını Alanya’ya götürdüklerini ve dönüş yolunda kaza yaptıkları öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.