Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ES TV ekranlarında şu ifadeleri kullandı;

“Yerel seçim yeni seçilen genel merkez ekibi için çok önemli. Başarı ile bitirmek gibi bir mecburiyeti var. Keyfi seçimler yapılmamalı. Kim nerede iyiyse orada aday gösterilmeli. Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da Ekrem İmamoğlu gibi. Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen aday olmak istiyorum derse sorun yok. Aday olmak istemiyorum derse diğer seçenekler değerlendirilir. Kendisine hiçbir zaman aday mısın diye sormadım. Bundan sonra da sormam. 

yılmaz büyükerşen ahmet Ataç

Eskişehir hiçbir zaman solcu bir kent olmadı. 1950’den 1999 yılına kadar sadece Selami Vardar seçim kazanabilen solcu olmuş. Eskişehir önceden sağın kalesiydi. Burada şahsa bağlı olarak başarılar geliyor. 20 yıldır genel merkezden hiç kimse gelip buradaki işlere karışmadı. Eskişehir’in Yılmaz Büyükerşen’den dolayı ayrı bir durumu var. Diğer illerde çok farklı işler olabiliyor. Eskişehir’e gelip olaylara müdahil olamıyorlar. Bu durumu yaratabilmek önemli. Burada akçeli işler dönmez. 20-25 yıl ağız tadıyla belediye başkanlığı yaptık. Son yıllarda da açıkçası keyfini sürüyoruz. Bu kentte belediye başkanlığı yapmak büyük bir onur. 

Adaylar en kısa zamanda açıklanmalı. Adayları son günlere bırakıp insanların iki ayağını bir pabuca sokmaya gerek yok. Son seçimlerde 2 buçuk ay gece gündüz çalıştık ve karşılığını aldık. Son seçimlerden başarı ile çıktık.”

ahmet ataç-6