124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi! 124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi!

Türkiye'de gözler yerel seçimlere çevrildi. 31 Mart 2024 tarihinde yapılması beklenen yerel seçimler için partilerin hazırlıkları başladı. AK Parti'nin de 7 Ekim'de yapılacak kongresinde yeni parti yönetimi belirlenecek. Ramazan ayı nedeniyle 3 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde yarışacak adayları belirlenip, seçim süreci yönetilecek. Kongrede yerel seçim çalışmaları için resmi start da verilmiş olacak. Kongre sonrası önce büyükşehir belediye başkan adayları özel bir lansman ile kamuoyuna açıklanacak. Daha sonra da il ve ilçe belediye başkan adayları belirlenecek. Kasım ayına kadar tüm adayların netleşmesi hedefleniyor. 

AK Parti belediye başkan adayları için teamül yoklaması yapmayı düşünmüyor. AK Parti önce aday isimlerini açıklayacak. Adaylar kesinleştikten sonra ise her ile özel seçim beyannameleri vatandaş ile paylaşılacak.

AK Parti'nin çok yüksek ihtimal Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için Mevlüt Çavuşoğlu ismini düşündüğü öğrenilirken Tepebaşı ve Odunpazarı adayları ise ileri bir tarihte belirlenecek.