Eskişehir’in Alpu ilçesine bağlı Söğütçük Mahallesi’ne Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yöneticileri ile giden Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü Hazine arazilerinin parselizasyon, tescil gibi, tüm işlem ve harcamalarını yapan mahallelilerin, kendilerine söz verilmesine karşın, davetiye usulüyle yabancı şirketlerin ihaleye dahil olması ile arazileri alamayışlarına, alabilenlerin ise yüksek bedel ödemek zorunda kalmasına tepkili olduğunu ifade etmişti.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan konu ile ilgili kendisine yöneltilen soruya şu yanıtı verdi;

Eskişehir'de fısıltı gazetesi ile nam saldılar, herkes onları tercih ediyor! Eskişehir'de fısıltı gazetesi ile nam saldılar, herkes onları tercih ediyor!

“Bu ihale hukuka uygundur. Hukuka uygun bir işleme, hukuka aykırı önerilerle karşı çıkılamaz. Bizim vatandaşımız hakkını hukukunu bilir. Eskişehir halkını öyle kimse kolay kolay kandıramaz. 2886 sayılı devlet kanununda kimlerin ihalelere katılıp katılamayacağı çok net ifade edilmişdir. Bu bölgede de ihale yapılmış, satışa çıkan 56 taşınmaz var. 29’unu mahalleyle bağlantısı olanlar almış. 27’sini de gerçek ve tüzel kişiler almış. Bunlar yabancı insanlar değil. Yani Türk vatandaşı olan insanlar. Çiftelerli, Sivrihisarlı, Tepebaşılı gibi. Bu CHP milletvekilimiz yabancı deyince farklı bi şeyleri kaşımak istiyolar. Toplumumuz buna prim vermez. Burada usulüne uygun bir işlem yapılmış. Bu nedenle basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamakta. İhaleler kanunu, yönetmeliklere uygun olarak yapılmış ve hak sahipleri de taşınmazlığı elde etmişlerdir.”