AK Parti Grup Başkanvekili Murat Özcan, sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulundu ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a bir soru yöneltti. 

Murat Özcan kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Eskişehir'de vefat eden depremzede vatandaşın cenazesini cenaze aracıyla Hatay'a götürmek için belediye yetkilileri 16 bin TL masraf istiyor. Doğru mu?" ifadeleri yer alıyor.

Murat Özcan twitter'daki paylaşımında, "Sayın Başkan Kazım Kurt...  1938 Hatay doğumlu T.B. İsimli depremzede şehrimizde tedavi gördüğü sırada vefat ediyor kızı K.U. belediyenize başvurarak cenaze aracı talep ediyor. Belediye yetkilileri Hatay'a cenazeyi götürmek için 16 bin TL masraf bedeli istiyor.29/03 de doğru mu?" ifadelerine yer verdi. 

Tepebaşı Belediyesi'ne sert soru; "2 buçuk yılda kaç tane otopark yaptınız?" Tepebaşı Belediyesi'ne sert soru; "2 buçuk yılda kaç tane otopark yaptınız?"

Kazım Kurt'un Perşembe günü saat 16.00'da başlayacak olan Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumunda bu iddiaya yanıt vermesi bekleniyor.