ES TV ekranlarında konuşan Gazeteci Ali Baş şu ifadeleri kullandı;

"Eskişehirspor’da bir birlik beraberliğe ihtiyaç var. Bunun ilk adımını da Nebi Hatipoğlu attı ve 2 futbolcunun masraflarını karşıladı. Daha sonra Fatih Batıraygil de İsmail Haktan Odabaşının masraflarını karşılayacağını açıkladı.

Celalettin Kesikbaş da yapsın arkadaş. Sinan Özeçoğlu’nun destek verdiğini biliyorum. İsmail Ilgaz, Nadir Küpeli gibi isimler de destek olmalıdır. Kulübe maddi destek vermek yerine oyuncu masraflarını karşılayın. Böylece herkesin içi rahat olur.

Belli tarlalar Eskişehirspor’a verilip daha sonra da imara açılsın. Böylece Eskişehirspor’a çok ciddi kaynak sağlanabilir. Diğer takımlar yapınca oluyor da Eskişehirspor yapınca mı olmuyor. Verin Eskişehirspor’a bu tarlaları kulüp kurtulsun. Bu iş bu formüller çözülür. Geçmiş yıllarda bu bir kere denendi ama o zamanki yöneticiler kulüp adına pek olumlu kullanamadı.

Eskişehirspor acilen şirketleşmelidir. İşte o zaman bu iş kolaylaşır. Dernek statüsünde bu formülleri daha zor uygularsınız. Nebi Hatipoğlu’nun önerisi çok kıymetlidir. Şehirde bir birlik olsun. Para vermesinler futbolcu masrafı karşılasınlar.

Nebi Hatipoğlu: "Birinci görevimiz Eskişehirspor’u yeniden süper lige çıkarmak olacak" Nebi Hatipoğlu: "Birinci görevimiz Eskişehirspor’u yeniden süper lige çıkarmak olacak"

Teknik Direktör konusunda acele edilmeli. Bu takım taraftarlarının desteği ile bu ligde rahat kalır. 10 bin civarı taraftar ortalaması ile de ciddi bir gelir sağlanmış olur."