Bilecik'in Vezirhan Belediyesinde başlayan orman yangını, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede çevreye yayıldı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda ekip yönlendirildi. Eskişehir'in Seyitgazi ilçesindeki orman yangınına müdahale eden hava araçları da bölgeye sevk edildi. 

Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi! Murat Özcan çok merak edilen konuyu açıkladı; İşte Eskişehir'de Kocakır'ın imara açılmama sebebi!

Yangın alanına gelen Bilecik Valisi Şefik Aygöl, yaptığı açıklamada, "Elektrik hattından düşen telin yangın çıkardığı ihbarı üzerine ekipler hızlıca müdahaleye devam ediyor. Kayalık olan alanda rüzgâr hızlı esiyor. Tüm ekiplerimizi aşağıda konuşlandırdık ama buradan müdahale şansımız yok. Orman Bölge Müdürlüğümüzün 2 helikopteri ve 1 uçağı şu anda yukarıdan müdahale ediyor. Yangının çıktığı alan çok dar. Genişleme ihtimali düşük göründüğünden dolayı sevindirici bir durum bu. Takip ediyoruz. Tüm ekiplerimizle hazır durumdayız, müdahale ediyoruz. İnşallah çok fazla bir zarar olmadan söndüreceğiz" diye konuştu.