Eskişehir'e yaşayan scooter sevdalılarına önemli uyarı! Eskişehir'e yaşayan scooter sevdalılarına önemli uyarı!

“Yetenek Her Yerde” sloganından yola çıkarak düzenlenecek olan “BKM Mutfak Genç Yetenek Yarışması”na üniversite öğrencileri ve mezunları İç Anadolu Kariyer Fuarı’nın resmî web adresi ikaf.anadolu.edu.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek.

BKM Mutfak Genç Yetenek Yarışması’na üniversite öğrencileri ve mezunları iki dakikayı geçmeyen komedi türünde hazırladıkları özgün videoları ile katılım gösterebilecek.

Anadolu Üniversitesi ön jürisinden geçen videolar, 13-19 Şubat 2023 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi resmî YouTube kanalından yayınlanacak.

Kanala yüklenen videolar arasından en fazla beğeniyi alan ilk 20 video ise BKM Mutfak jürisinin tarafından değerlendirmeye alınacak.

BKM Mutfak jürisinin belirlediği ilk üç isim 1 Mart 2023 tarihinde Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde düzenlenecek olan İKAF'23’te ödülünü sürpriz bir BKM Mutfak oyuncusunun elinden alacak. Yarışma sonunda birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL ve üçüncüye 5.000 TL ödül verilecek.

Ülkemizde başta televizyon, tiyatro ve sinema alanında olmak üzere pek çok yetenekli gencin keşfedilmesi, eğitilmesi ve desteklenmesine katkı veren BKM Mutfak, Türkiye’nin eğitim ihracatçısı ve mega üniversitesi Anadolu Üniversitesi ile iş birliği gerçekleştirecek.

Bölgenin en büyük kariyer fuarı İKAF’23 kapsamında gerçekleştirilecek iş birliğiyle genç yetenekler yarışma ve fuar kapsamında kendilerini gösterme ve tanıtma fırsatı elde edecek. Öte yandan İKAF’23 ile katılımcı kurum, kuruluş ve işletmeleri insan kaynakları alanında desteklenirken tüm katılımcılar, meslekler hakkında ayrıntılı bilgi edinme, kariyer planlarına yön verme, bölgede faaliyet gösteren birçok firma ile tanışma, kendi markalarını oluşturma ve girişimcilik hakkında fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacak.

Ayrıca fuar süresince gerçekleşecek kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, semineler, bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları gibi etkinliklerle gençlerin eğitim, ilgi ve becerilerine uygun kariyer alanlarını belirlemelerine fırsat sunulması hedefleniyor.