Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın projelerinden biri olan Kanal Kütahya’nın temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başkan Işık, “Şehrimize çok büyük değer katacağına inandığımız projenin temelini atıyoruz. Şehrimize ve şehrimizde yaşayan güzel insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sel mağduru vatandaşlar için çalışan Ayşen Gürcan takdir topluyor Sel mağduru vatandaşlar için çalışan Ayşen Gürcan takdir topluyor

Temel atma törenine katılan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Belediyemizin kendi çapında, bizim açımızdan da Kütahya için en büyük projesi olarak Kanal Kütahya Projemizin temel atma törenine hoş geldiniz. Buradaki en büyük sıkıntımız Kütahya için yüzde 74’ü ormanlarla kaplı olan bir şehirde maalesef şehir içinde bir mesire alanımız yok ve hafta sonları vatandaşlarımızın Eskişehir’e gitmesinden dolayı bir muzdariplik yaşıyorduk. Tabi Eskişehir de bizim komşu vilayetimiz ama niye bu vatandaşlarımız oraya gitsinler. Burada bir sosyal donatıya ihtiyacımızın olduğu açıktı. Sayın Belediye Başkanım ve değerli ekibi ile Çevre Bakanlığımız bu konudaki hassasiyetini gösterdi. Devlet Su İşleri’nin de burada yardımları oldu. Sayın Valimizin de destekleriyle bu güzel ve tarihi projenin şu anda temel atma törenindeyiz. Bundan üç beş yıl sonra geldiğimizde buraları tanıyamayacağız. Eskişehir’e giden binlerce insanımıza ve orada gondolları gören vatandaşlarımıza işte o gondollar burada da var, bununla gezebilirsiniz, burada da eğlenebilirsiniz diyeceğiz. Sadece kendi vatandaşlarımız değil, dışarıdan da 100 binlere yakın vatandaşımız buraya misafir olarak gelecek. Bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sayın Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bir seçim vaadi idi. 2014 seçimlerinde de bu proje vaatlerinin içinde vardı. Bu projenin peşini hiç bırakmadı. Israrla bu projeyi takip etti. İnşallah bu bölgenin en güzel alanı olacak” diye konuştu.