Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın Cami ve Okulların duvarlarına siyasi afişlerin asılmasına tepki gösterdi.

Mahir Sayın'ın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer alıyor;

“Seçimlerin Temel Hükümleri Yasası’nın 61. maddesine göre, seçimin başlangıç tarihinden oy verme gününü takip eden güne kadar siyasi partiler, bağımsız adaylar, herhangi bir kurum veya kuruluş ya da vatandaşlar tarafından, belirtilen yerler dışında, siyasi ilan ve reklam içeren afiş, poster, pankart veya parti bayrağı gibi malzemelerin asılması, yapıştırılması veya teşhiri yasak.

Eskişehir'de de dolandırıcılık yapan suç makinesi yakalandı! Eskişehir'de de dolandırıcılık yapan suç makinesi yakalandı!

Maddesi dururken yapılan aleni olarak yasa tanımazlıktır. Ne camilerde ne de okullarımızda siyasetin olmaması gerektiğini hem yasalarımızda hemde geleneklerimize doğru karşılanmamakta iken her şeyi yerli ve mililiğe bağlayan bir iktidarın yapması ise ayriyeten manidardır. Bu sebeple devlet kurumlarımızın derhal konu ile ilgili gerekeni yapmaları gerekmektedir. Buna sessiz kalan kurumlarımızın çaresiz kaldıklarına tüm bir millet olarak şahitlik ediyoruz.”

Frf0wMYXsAEjfJB